फ्लोरिडामा इयान आँधीको कहर, २१ जनाको मृत्यु

person explore access_timeअसोज १५, २०७९ chat_bubble_outline0

इयान चक्रवातले अमेरिकाको फ्लोरिडा र साउथ क्यारोलिनामा ठूलो क्षति पुर्‍याएको छ । शुक्रबार फ्लोरिडामा यो आँधीको प्रकोप देखिएको थियो । आँधीको गति केही सुस्त भएपनि खतरा अझै टरेको छैन । आँधीका कारण धेरै क्षेत्रहरू डुबानमा परेका छन् र यो अवस्था फ्लोरिडा सहित अन्य क्षेत्रमा केही दिनसम्म रहन सक्ने बताइएको छ ।


इयान अमेरिकामा आएको अहिलेसम्मकै सबैभन्दा घातक आँधी हो । फ्लोरिडा आपत्कालीन सेवाका अधिकारीहरूले शुक्रबार बिहानसम्म २१ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि गरेका छन्। तर, सबैको मृत्यु आँधीका कारण भएको हो वा होइन भन्ने अझै स्पष्ट भइसकेको छैन ।नेशनल हरिकेन सेन्टर (एनएचसी) का अनुसार यो आँधी अहिले करिब ९५ किलोमिटर प्रतिघण्टाको गतिमा उत्तरतर्फ सरिरहेको छ । एनएचसीले आँधी शुक्रबार थोरै कमजोर भएको तर यो अझै खतरनाक रहेको बताएको छ। आँधीका कारण आएको बाढीको प्रभाव अर्को सातासम्म जारी रहने एजेन्सीले चेतावनी दिएको छ ।आँधीले फ्लोरिडामा धेरै क्षति पुर्‍याएको छ । धेरै घर ध्वस्त भएका छन् भने फ्लोरिडाका १६ लाखभन्दा बढी मानिस बिजुलीबिना बाँचिरहेका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।