चालु पुँजी कर्जा मार्गदर्शन फिर्ता लिन आग्रह

person explore access_timeअसोज १४, २०७९ chat_bubble_outline0

नेपाल राष्ट्र बैंकले जारी गरेको चालु पुँजी कर्जा मार्गदर्शनप्रति नेपाल उद्योग व्यापार महासंघले गम्भीर ध्यानकर्षण भएको जनाएको छ । राष्ट्र बैंकले कर्जा मार्गदर्शन मार्फत २ करोड भन्दा कम पूँजी कर्जाको सीमा निर्धारण गर्दा अनुमानित वार्षिक कारोबारको अधिकतम २० प्रतिशतले हुन आउने रकमसम्म मात्र कुल चालु पूँजी कर्जा सीमा कायम गरेको थियो । 


त्यसैगरी कर्जा  अवधिको सिमा १ वर्ष वा  सोम भन्दा कम हुनुपर्ने र यस्तो कर्जा सीमा नवीकरण योग्य हुने  लगायतको मापदण्ड तोकेको छ ।  त्यसैगरी राष्ट्र बैकले २ करोड भन्दा बढी चालुपुँजी  भएको कम्पनी तथा संस्थालाई चालु पूँजी कर्जाको सीमा वार्षिक अनुमानित कारोबारको अधिकतम २५ प्रतिशतमा कर्जाको सीमा स्वीकृत हुने र  अवधि १ वर्ष वा सो भन्दा कम हुनु पर्ने त्यस्तो कर्जा मात्र सीमा नविकरणयोग्य हुने प्रावधान लागु गरेको छ । राष्ट्र बैंकको प्रावधानले कोभिड १९ को प्रभावबाट थलिएको उद्योग तथा व्यवसाय अझै मर्कामा पर्ने भएकाले यसलाई अहिले. लागु नगर्न महासंघले ध्यानकर्षण गराएको हो ।  महासंघको लुम्बिनी प्रदेशका कार्यवाहक अध्यक्ष खेमबहादुर श्रीस र महासचिव ताराकुमारी क्षेत्री (रोकाया)ले शुक्रवार  प्रेस विज्ञप्ति जारी गर्दै कोभिड १९ को प्रभावले थला परेको अर्थतन्त्रलाई अझै कमजोर बनाउने भएकाले हाललाई यो प्रावधान लागू नगर्न आग्रह गरेका हुन् ।  उद्योगी व्यवसायीको मागलाई वेवास्ता गरिए चरणवद्ध आन्दोलनमा जाने समेत महासंघ लुम्बिनी प्रदेशले चेतावनी दिएको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।