समाचार

यो वर्ष निर्वाचन आयोगका पदाधिकारी र कर्मचारीको कार्यालयमै दसैँ !

person explore access_timeअसोज १३, २०७९ chat_bubble_outline0

आगामी मंसिर ४ गते हुने प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा चुनावको तयारीका काममा जुट्नुपर्ने भएकाले यो वर्ष निर्वाचन आयोगका पदाधिकारी र कर्मचारीले ढुक्कले दसैँ मान्न नपाउने भएका छन् । दसैँको टीकाको दिन समेत कार्यालय खुला रहनेछ भने कर्मचारीलाई टिका लगाएर पालैपालो कार्यालयमा हाजिर हुन भनिएको छ ।   


निर्वाचनको तयारीको चटारोका कारण दशैंका बेलापनि आवश्यक निर्णय गर्नका लागि प्रमुख निर्वाचन आयुक्त दिनेशकुमार थपलिया सहितका आयुक्तहरुको टोली आयोगमा उपस्थित हुनेछन् ।  प्रमुख निर्वाचन आयुक्त थपलियाले रातोपाटीसँग भने– ‘यसपाली दशैं विदा लिने अवस्था छैन, अष्टमीको दिनपनि निर्णय लिनुपर्ने हुन्छ । नवमीका दिन पनि पर्छ । यो ठाउँमा कार्यालय खोल्न समस्या प¥यो भनेर गुनासो आयो भने यहाँबाट निर्णय गरेर पठाउनुपर्यो । टिकाको दिन पनि कार्यालय बन्द हुँदैन । कर्मचारीलाई पालैपालो टिका लगाएर कार्यालय आउन भनेका छौँ । दशैंको टिकाको दिन पनि कार्यालय बन्द नहुने भनेर निर्णय भइसकेको छ ।’आयोगका पदाधिकारी र कर्मचारीलाई टिका लगाउनका लागि समय पुग्ने भएपनि कार्यालय नआई घरमै बस्ने अवस्था नहुने उनले बताए । तर मतपत्र छपाइमा संलग्न गरेका कर्मचारीले भने ३ दिन बिदा पाउनेछन् ।  आयोगले दशैंको समयावधि भित्र पनि निर्वाचन कार्यक्रमहरुको कार्यसूची यसअघि नै तयार गरेको थियो । असोज १५ गतेदेखि १९ गते अर्थात टीकाको दिनसम्म निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय स्थापना गर्ने कार्यतालिका रहेको छ । यस्तै असोज २३ गतेदेखि तर्फ प्रत्यक्ष तर्फको उम्मेदवारी मनोनयन दर्ताको काम सुरु हुनेछ । असोज १६ र १७ गते मतदाता नामावली प्रकाशन गर्ने कार्यतालिका रहेको छ । असोज २३ गते प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा प्रत्यक्ष तर्फको मनोनयन दर्ता कार्यक्रमका लागि पनि तयारी गर्नुपर्ने भएका कारण पनि दसैंका बेला आयोग व्यस्त हुने भएको हो ।  यसैबीच आयोगले समानुपातिक प्रणाली तर्फको मतपत्र प्रकाशनको काम चरणमा पुर्याएको छ । हालसम्म १ करोडमाथि मतपत्र छपाई भइसकेको छ । असोज २३ गतेसम्म समानुपातिक तर्फको मतपत्र छपाइको काम सम्पन्न हुने प्रमुख आयुक्त थपलियाले जानकारी दिए । यस्तै असोज २८ गतेदेखि प्रत्यक्ष तर्फको मतपत्र छपाइको काम सुरु गर्ने तयारी छ । 


 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।