पाल्पाको रिब्दीकोटले थाल्यो डेंगुको निःशुल्क परीक्षण

person explore access_timeअसोज ११, २०७९ chat_bubble_outline0

पाल्पाको रिब्दीकोट गाउँपालिकाले डेंगुको निःशुल्क परीक्षण थालेको छ ।  डेंगुका संक्रमित दैनिक रुपमा बढेपछि पालिकाभित्रका नागरिकको निःशुल्क परीक्षणको व्यवस्था मिलाइएको गाउँपालिकाका अध्यक्ष नारायण बहादुर कार्कीले जानकारी दिए । निजी क्लिनिकबाट परीक्षण गर्दा महँगो शुल्क तिर्नुपर्ने बाध्यता हटाउन पालिकाले निःशुल्क परीक्षण सुरु गरेको स्वास्थ्य शाखा संयोजक सुनिल  अधिकारीले बताए । 


पालिकाको स्वास्थ्य शाखाले डेंगु सम्बन्धी अभिमुखीकरण समेत गरेर खस्यौली प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्रबाट निःशुल्क परीक्षण गर्दै आएको जनाएको छ । असोजको ४ गतेदेखि सुरु भएको निःशुल्क परीक्षणमा हालसम्म ३८ जनाले सेवा लिएका छन् । जसमध्ये हालसम्म ५ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको छ भने एक जनाको मृत्यु भइसकेको छ  ।यस्तै अहिले पनि दैनिक ८/१० जनाको दरमा परीक्षण गर्ने बिरामी स्वास्थ्य केन्द्रमा पुग्ने गरेका अधिकारीले उल्लेख गरे । स्वास्थ्य शाखाले अभिमुखीकरण कार्यक्रम गरी डेंगु रोगको बारेमा जानकारी दिनुका साथै यो रोगको जोखिम तथा यसबाट जोगिने उपायका बारेमा जानकारी समेत दिएको स्वास्थ्य शाखा संयोजक अधिकारीले बताए । कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।