दक्षिणपन्थी नेतृ इटालीको पहिलो महिला प्रधानमन्त्री बन्ने नजिक

person explore access_timeअसोज १०, २०७९ chat_bubble_outline0

दक्षिणपन्थी नेतृ जियोर्जिया मेलोनीले इटालीको आम निर्वाचनमा जित हासिल गर्दै देशको पहिलो महिला प्रधानमन्त्री बन्ने नजिक पुगेकी छन् । दोस्रो विश्वयुद्धपछि मेलोनीले इटालीमा सबैभन्दा दक्षिणपन्थी सरकार गठन गर्ने अपेक्षा गरिएको छ ।


उनको उदयले युरोपमा हलचल मच्चिएको छ, किनभने इटाली युरोपियन युनियनको तेस्रो ठूलो अर्थतन्त्र हो । यद्यपि मतदानपछि मेलोनीले उनको बदर्स अफ इटाली पार्टीले ‘सबैका लागि सरकार’ बनाउने बताउँदै जनताको विश्वासलाई धोका नदिने प्रतिबद्धता जनाएकी थिइन् । ‘इटालीको जनताले बदर्स अफ इटालीको नेतृत्वमा दक्षिणपन्थी सरकार बनाउने स्पष्ट सन्देश दिएका छन्,’ रोममा पत्रकारहरूसँग कुरा गर्दै उनले ‘धन्यवाद इटाली’ लेखेको सङ्केत बोकेकी थिइन् ।उनको निकटतम प्रतिद्वन्द्वी एनरिको लेट्टालाई उछिन्दै उनले २६ प्रतिशत मत हासिल गर्ने बताइएको छ । मेलोनीको दक्षिणपन्थी गठबन्धनमा माटेयो साल्भिनी र पूर्व प्रधानमन्त्री सिल्भियो बर्लुस्कोनीको पार्टीमा समावेश रहेको छ । गठबन्धनले दुवै सिनेट र च्याम्बरमा डेपुटीजमा ४४ मतसहित नियन्त्रण बनाउने अपेक्षा गरिएको छ ।
बीबीसीकमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।