नेशनल कार्डियाक सेन्टरद्वारा निःशुल्क मुटु परीक्षण

person explore access_timeअसोज १०, २०७९ chat_bubble_outline0

नेशनल कार्डियाक सेन्टर काठमाडौंले पत्रकारहरुको मुटु स्वास्थ्य परीक्षण गरिएको छ । स्वास्थ्य पत्रकार मञ्च नेपालको संयोजनमा स्वास्थ्य बिटमा क्रियाशिल ३० जना पत्रकारलाई कार्डियाक सेन्टरले निःशुल्क मुटु जाँच गरेको हो । कार्डियाक सेन्टरमा पत्रकारहरुले मुटु परीक्षण प्याकेजमा उच्च रक्तचाप, बीएमआई, इको, इसिजि, रगत जाँचहरु सुगर, कोलेस्टेरोल, थाइराइड लगायतको स्वास्थ्य परीक्षण गराएका हुन् ।


परीक्षण पछि बरिष्ठ मुटुरोग विशेषज्ञ डा ओममूर्ति अनिलले मुटुरोगको नियन्त्रणमा स्वास्थ्य सचेतना,नेपालमा मुटु रोगीको अवस्था र मुटु रोग लाग्न नदिनका लागि व्यक्तिको भूमिका विषयमा जानकारी दिएका थिए । मुटु रोग लाग्न नदिनका लागि नियमित शारिरिक अभ्यास, स्वस्थ खानपान र सकारात्मक जिवन शैलीमा ध्यान दिएमा प्रेसर, सुगर, कोलेस्टेरोल नबढ्ने  उनको भनाइ छ ।  कार्यक्रममा मुटु विशेषज्ञ डा.अभिषेक ठाकुरले हृदयाघात भएको कसरी थाहा पाउने, मुटुको धडकन बन्द भएर बेहोस भएमा कसरी सीपीआर दिने भन्ने विषयमा जानकारी दिएका थिए । डा.ठाकुरले आकस्मिक अवस्थामा कसरी प्राथमिक उपचार गर्ने विषयमा जानकारी गराएका थिकमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।