मिरगञ्ज पुल सञ्चालन गर्न भारतीय गृहमन्त्रीलाई मोरङ व्यापार संघको आग्रह

person explore access_timeअसोज ८, २०७९ chat_bubble_outline0

मिरगञ्ज पुल सञ्चालनको माग गर्दै मोरङ व्यापार संघले भारतीय गृहमन्त्री अमित साहलाई ज्ञापन पत्र बुझाएको छ । व्यापार संघका वरिष्ठ उपाध्यक्ष अनुपम राठीको नेतृत्वमा गएको टोलीले भारतीय गृहमन्त्री साहसँग यस्तो माग गरेको हो । 


बिहार आएका गृहमन्त्री साहलाई किसनगँजको माँ गुजरी मेडिकल कलेजमा भेट गर्दै अनुपम राठीसहित कार्यकारिणी सदस्यद्वय गोपाल अग्रवाल र विनीत सिंघानीयाले ज्ञापन पत्र बुझाएका हुन् । ज्ञापन पत्र बुझाउँदै साहले माग सम्बोधन गर्ने आश्वासन दिएका छन् । ज्ञापन पत्रमा २०२२ जनवरी ६ देखि बन्द भएको मिरगञ्ज पुलको विकल्पमा बनेको मोटरेबल पुल सञ्चालनमा ल्याउन आग्रह गरिएको छ । पुल सञ्चालन नहुँदा नेपाल भारत आवतजावत गर्ने ३०० सवारी तथा कार्गोलाई समस्या परेको उल्लेख छ । पुल सञ्चालन नहुँदा ११४ किलोमिटर सुनसरीको भण्टाबारीबाट घुमेर आइसीपी आउनु पर्ने बाध्यता रहेको र त्यसले दैनिक एउटा गाडीको भाडा २० हजार थप लागिरहेको र ६ दिन विलम्ब समेत हुने गरेको पत्रमा उल्लेख छ । 

व्यापार संघले भारत हुँदै फर्किने नेपालीका लागि भारतीय भिसा बाध्यता खारेज गर्न पनि आग्रह गरेको छ । ‘भारतको भूभाग हुँदै नेपाल फर्कने नेपाली नागरिकले विदेशी यात्रुहरूलाई जस्तै भारतीय भिसा दिनु पर्नेछ । तर, नेपाल र भारतले प्रत्येक देशमा स्वतन्त्र आवतजावत गर्ने भएकाले नेपाली नागरिक भारत हुँदै फर्किने क्रममा भारतीय भिसाको बाध्यता खारेज गर्न अनुरोध गरिन्छ,’ ज्ञापनपत्रमा भनिएको छ । 

व्यापार संघले चामल र गहुँ निकासीमा नेपालमा प्रतिबन्ध लगाइँदा नेपाली जनता र उद्योगधन्दामा ठुलो असर परेको बताउँदै धान र गहुँ निर्यात गर्न अनुमति दिन माग गरेको छ । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।