पश्चिम एसियामा सङ्कटको कारण अमेरिका र नेटोको उपस्थिति : इरानी राष्ट्रपति

person explore access_timeअसोज ७, २०७९ chat_bubble_outline0

इरानी राष्ट्रपति इब्राहिम राईसीले पश्चिम एसिया क्षेत्रमा संयुक्तराज्य अमेरिका र उत्तर एटलान्टिक सन्धि सङ्गठन (नेटो) को उपस्थितिको नतिजाको रूपमा ‘विनाश, कब्जा र नरसंहार’ भएको बताएका छन् । राष्ट्रपतिको कार्यालयको वेबसाइटमा शुक्रबार सो कुरा उल्लेख गरिएको छ । 


बिहीबार न्युयोर्कमा संयुक्त राष्ट्रसङ्घका महासचिव एन्टोनियो गुटेर्रेससँगको राष्ट्रसङ्घको ७७ औँ महासभाको बैठकको अवसरमा भएको भेटमा राईसीले सो कुरा बताएका हुन् । इरानले ठूलो सङ्ख्यामा अफगान शरणार्थी लिएको छ र आतङ्कवादको विरुद्ध गम्भीर रूपमा लडेको छ । आतङ्कवाद यस क्षेत्र र सम्पूर्ण विश्वका लागि ठूलो खतरा हो उनले भने ।  उनले यस क्षेत्रमा जारी सङ्कटको समाधान विदेशी हस्तक्षेप विना राष्ट्रिय सहमतिमा गर्नुपर्नेमा जोड दिएका छन्।उनले संयुक्त राष्ट्रसंघलाई केही राज्यहरूको एकपक्षीय दृष्टिकोण र नीतिहरूको सामना गर्न थप ‘गम्भीर भूमिका’ खेल्न  समेत आग्रह गरेका छन्। राष्ट्रका समस्या समाधान गर्न र आन्तरिक मामिलामा विदेशी शक्तिको हस्तक्षेप रोक्न राष्ट्रसङ्घको भूमिका महत्त्वपूर्ण रहेको उल्लेख गर्दै राईसीले संयुक्त राष्ट्रसङ्घ ठूला शक्तिका लागि मात्रै नभई सबै राष्ट्रका लागि साँच्चैको  अभिभावक संस्था हुनुपर्नेमा जोड दिएका छन् ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।