सूर्यबहादुर थापा मिलनसार र सहयोगी हुनुहुन्थ्यो : प्रधानमन्त्री देउवा

person explore access_timeअसोज ६, २०७९ chat_bubble_outline0

प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले पूर्वप्रधानमन्त्री स्वर्गीय सूर्यबहादुर थापा  मिलनसार र सहयोगी भएको बताएका छन् । स्वर्गीय थापाको आत्मकथा विमोचन समारोहमा प्रधानमन्त्री देउवाले स्वर्गीय थापामा मुलुकलाई ड्राइभ गर्ने कुशलता भएको बताए ।


‘सुर्यबहादुर थापासँग सेन्टर जेलमा भेट भएको थियो । उहाँ अत्यन्तै मिलनसार र सहयोग रहेको मैले पाएको थिएँ । मुलुकलाई ड्राइभ गर्ने उहाँमा कुशलता थियो ।’ स्वर्गीय थापाले मुलुकको भूराजनीति र आन्तरिक राजनीतिलाई बुझेर मात्र काम गर्ने गरेको देउवाले स्मरण गरे । थापाको कार्यकालमा मुलुकका धेरै क्षेत्रमा सुधारका काम भएको उनको भनाइ छ । ‘महत्वपूर्ण कामहरु कार्यान्वयनमा आएका थिए । मुलुकमा पहिलो पटक जनमत संग्रह पनि उहाँकै कार्यकालमा भएको थियो,’ देउवाले भने ।नेपाली राजनीतिका विभिन्न आरोह–अवरोहहरु भोगेका थापाको आत्मकथा नेपालको राजनीतिक इतिहास बझ्न चाहनेका लागि गतिलो सामग्री हुने देउवाले बताए । उनले धनकुटाको ग्रामिण परिवेशबाट मुलुकको राजनीतिको उच्चपदमा पुगिसक्नु भएका थापाले आफ्नो जीवनमा गरेका संघर्ष आत्मा कथामा उल्लेख भएको बताए । आत्मकथामा ०१७ सालमा राजा महेन्द्रले संसद विघटनदेखि आफ्नो जीवनको अन्तिम घडीसम्मका घटना समेटिएको देउवाले बताए ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।