निमार्णाधीन सडकको फुटपाथ भत्कियो

person explore access_timeअसोज ६, २०७९ chat_bubble_outline0

बुटवल उपमहानगरपालिका–९ मा पर्ने कालिका पथ सडक निर्माणाधीन अवस्थामै रहँदा सडकको छेउमा बनाइएको फुटपाथ (पेटी)को संरचना भने भत्किन थालेको छ ।इन्जिनियरिङ प्रक्रिया नै गलत भएको र फुटपाथमा कमसल फिलिङ गरिएको भन्दै स्थानीय बासिन्दाले गुनासो गरेपछि बुटवलको उपभोक्ता हित संरक्षण मञ्चले निर्माणाधीन सडकको अवलोकन गरेको थियो । अवलोकनका क्रममा फुटपाथका धेरै ठाउँमा फिलिङ गरिएको माटो भासिएर बाहिरी संरचनासमेत भत्किएको पाइएको उपभोक्ता हित संरक्षण मञ्च बुटवलका अध्यक्ष समुन्द्र जीसीले बताए ।


गत २०७६ सालमा ठेक्का सम्झौता भइ निमार्णाधीन ३.६ किलोमिटरको यो सडकको ठेक्का भौतिक पूर्वाधार विकास मन्त्रालय अन्तर्गत सडक पूर्वाधार विकास कार्यालयले गरेको हो । १५ करोड ९१ लाख बजेटको यो ठेक्का विरुवा कालिगण्डकी जेभीले लिएको छ । यो सडकको फुटपाथ (पेटी) तथा नाली बनाउने काम भने एमकेएसके पर्वतीय जेभीले ४ करोड ५६ लाखमा ठेक्का सम्झौता गरेको थियो । सम्झौता अनुसार यो सडक निर्माणको काम यसै आर्थिक वर्षभित्र सम्पन्न हुनेछ ।निर्माणको काम कमसल भएको गुनासो आएपछि सम्बन्धित निर्माण कम्पनीलाई ध्यानाकर्षण गराइएको सडक पूर्वाधार विकास कार्यालयका योजना प्रमुख ललितबहादुर न्यौपानेले बताए । भौतिक पूर्वाधार विकास मन्त्रालयका प्रवक्ता भीमार्जुन पाण्डेले सडकको पेटी निर्माणमा कमजोरी देखिएको सूचना आएपछि त्यसको अध्ययन थालिएको उल्लेख गरे ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।