विद्यालय कर्मचारीलाई अर्थमन्त्रीले भने– माग सम्बोधन हुन्छ, काममा फर्किनुहोस्

person explore access_timeअसोज ५, २०७९ chat_bubble_outline0

अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माले आन्दोलनरत कर्मचारीलाईमा काममा फर्किन आग्रह गरेका छन् । उनीहरूले उठान गरेका मागहरू सम्बोधन हुने आश्वासन दिँदै काममा फर्किन आग्रह गरेका हुन् ।  नेपाल विद्यालय कर्मचारी परिषद्का पदाधिकारीसँगको भेटको क्रममा मन्त्री शर्माले भने, ‘तपाईहरूले उठान गरेका माग सम्बोधन हुन्छन् । हामी फरक ढंगबाट माग सम्बोधन गर्छौ । तपाईंहरू काममा फर्किनुहोस् ।’


अर्थ मन्त्रालयसँगको वार्ता निष्कर्षमा पुग्न नसकेको बेला परिषद्का पदाधिकारीहरूले अर्थमन्त्री शर्मासँग भेट गरेर माग सम्बोधनका लागि आग्रह गरेका थिए । जवाफमा मन्त्री शर्माले अहिले भइरहेको वार्ता र सम्वादबाट उठिरहेका कुरा सम्बोधन नहुन पनि सक्ने भन्दै मन्त्रालयले नयाँ उपाय सोचिरहेको बताए ।परिषद्का महासचिव शान्तिनाथ योगीले तत्काल माग सम्बोधनका लागि स्किल निर्धारणसहितको सेवा सुविधा उपलब्ध गराउने कुुरा मन्त्री शर्माले उठाएको बताए ।  परिषद् पदाधिकारीहरूले त्यस्तो हो भने त्यो विषय लिखित रूपमा दिन अनुरोध गरेका थिए । जवाफमा मन्त्री शर्माले त्यसरी लिखित रूपमा दिन नमिल्ने बताएका थिए । ‘पे कमिसनमा स्किल निर्धारणसहितको सेवा सुविधा पुनः उपलब्ध गराउने भन्ने कुरा गर्नुभयो । त्यो हो भने हामी आजै काममा फर्किन तयार छौं तर, त्यो लिखित रूपमा दिनुहोस् न भन्यौं । उहाँले लिखित रूपमा दिन मिल्दैन भन्नुभयो ।’ महासचिव योगीले भने ।  

दरबन्दी सिर्जना गर्दै दीर्घकालिन समाधान गर्नको लागि ऐन कानून नै संशोधन गरेर अघि बढ्नुपर्ने हुन्छ । तर, संघीय शिक्षा ऐन आउने क्रममा रहेकाले तत्काल स्किल निर्धारणसहितको सेवा सुविधा दिनेबारे मन्त्रालय तयार रहेको अर्थमन्त्री शर्माले बताएका हुन् ।  

कर्मचारीहरूले कार्यालय सहयोगीलाई निजामतिको कार्यालय सहयोगी र लेखापाललाई नासु सरह सेवा सुविधाको माग गर्दै आएका छन् । त्यसका लागि दरबन्दी नै सिर्जना गर्नुपर्ने उनीहरूको माग छ । अर्थमन्त्री शर्माले ऐन कानूनले गर्दा गर्दा तत्काल त्यो विषय सम्बोधन गर्न कठिन भएको भन्दै स्किल निर्धारणसहितको सेवा सुविधा दिने विषयमा मन्त्रालय तयार रहेको बताएका हुन् ।  

विभिन्न माग अघि सारेर विद्यालय कर्मचारीहरू गत भदौँ १ गतेदेखि काठमाडौं केन्द्रित आन्दोलनमा छन् । सरकारसँग वार्ता जारी रहेकाले हाल आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित गरेका छन् । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।