रिपोर्ट

बालेन्द्रसँग फुटपाथ व्यवसायीको अनुनय: ‘तोकेको कर तिर्छौ, गरिखान देऊ ’ (भिडियो)

person explore access_timeभदौ ३०, २०७९ chat_bubble_outline0

फुटपाथमा व्यापार गर्न पाउनु पर्ने माग राख्दै व्यवसायीहरूले विरोध प्रदर्शन गरेका छन् । व्यवसायीहरूले बिहीबार काठमाडौँ महानगरपालिको प्रवेशद्वार अगाडी धर्नासहित विरोध प्रदर्शन गरेका हुन् ।


गरिखान देऊ होइन भने रोजगार दिलाइ देऊ, रोजगार देऊ कि स्वरोजगार हुन देऊ लगायतका नारासहित व्यवसायीहरूले विरोध गरेका हुन् । विशेष गरेर उनीहरूले दिनको केही घण्टा भए पनि सडक पेटीमा व्यवसाय गर्न पाउनु पर्ने माग राखेका छन्। उनीहरूले सडक किनारामा व्यवसाय गर्दा महानगरले लगाउने कर तिर्न आफूहरू तयार रहेको तथा आफ्नो फोहोर आफै व्यवस्थापन गर्ने पनि बताएका छन्।महानगरका प्रमुख बालेन्द्र साहले काठमाडौँका लागि गरिरहेको यो काम राम्रो भए पनि गरिखानेहरूका लागि उत्कृष्ट विकल्प देखाइदिन पनि उनीहरूको आग्रह छ।काठमाडौँ महानगरपालिकाले पछिल्लो समय फुटपाथ व्यापार गर्न रोक लगाएको छ भने सार्वजनिक जग्गाका अवैध संरचना र नक्सा पास नभई निर्माण गरिएका संरचनासमेत भत्काउँदै आएको छ । यसरी महानगरले फुटपाथ र अवैध संरचनामा कडाइ गरेपछि त्यस स्थानमा व्यवसाय गर्दै आएका व्यवसायी मारमा परेका छन् । 

भिडियो

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।