सखरखण्ड खानुका थुप्रै फाइदा, आँखाका लागि असाध्यै उपयोगी

person explore access_timeभदौ १२, २०७९ chat_bubble_outline0

सखरखण्ड खाँदा स्वास्थ्यलाई धेरै फाइदा पुग्छ  । सखरखण्डमा भिटामिन ए, भिटामिन सी र बिटा क्यारोटिन प्रशस्त मात्रामा पाइन्छ । यसका साथै यसमा फाइबर, आइरन, पोटासियम, म्याग्नेसियम, फोलेट र कपर जस्ता तत्व पाइन्छन् जसले विभिन्न स्वास्थ्य समस्या हटाउँछ । सखरखण्डको सेवनले आँखालाई लामो आयुसम्म स्वस्थ राख्न सकिन्छ । यसले पाचन प्रणालीलाई बलियो बनाउन पनि मद्दत गर्छ । सखरखण्ड खानुका स्वास्थ्य लाभहरू बारे जानकारी लिऔँ ।


शखरखण्ड खानुका फाइदा१. आँखाका लागि लाभदायकसखरखण्डको सेवन आँखाका लागि निकै फाइदाजनक मानिन्छ । आलुमा बीटी क्यारोटिन प्रचुर मात्रामा पाइन्छ, जुन भिटामिन एमा परिणत हुन्छ । यसले आँखालाई लामो आयुसम्म स्वस्थ राख्न मद्दत गर्छ । साथै आलुले आँखाको ज्योति बढाउन मद्दत गर्छ ।

२. प्रतिरक्षा बलियो बनाउन लाभदायी

प्रतिरोधी क्षमता बलियो बनाउन सखरखण्डको सेवन निकै फाइदाजनक मानिन्छ । आलुमा भिटामिन सी प्रचुर मात्रामा पाइन्छ, जसले रोग प्रतिरोधात्मक क्षमतालाई बलियो बनाउन मद्दत गर्छ ।

३. पाचन प्रणाली बलियो बनाउँछ

पाचन प्रणालीलाई बलियो बनाउन सखरखण्डको सेवन निकै फाइदाजनक मानिन्छ । यसमा प्रशस्त मात्रामा फाइबर हुन्छ, जसले पाचन प्रणालीलाई मजबुत बनाउन मद्दत गर्छ । यसले कब्जियत र पेट सम्बन्धी समस्याबाट पनि छुटकारा दिलाउन मद्दत गर्छ ।

४. मुटुलाई स्वस्थ राख्छ

सखरखण्डको सेवन मुटुलाई स्वस्थ राख्न निकै फाइदाजनक मानिन्छ । सखरखण्डमा प्रशस्त मात्रामा फाइबर हुन्छ । यसले शरीरबाट खराब कोलेस्ट्रोललाई कम गर्ने काम गर्छ । साथै, सखरखण्डमा पोटासियम पनि पाइन्छ, जसले उच्च रक्तचापबाट बचाउन मद्दत गर्छ । यसले मुटुलाई स्वस्थ राख्न मद्दत गर्छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।