अस्ट्रेलियन मन्त्रीको आतिथ्यमा मेलबर्नमा तीज कार्यक्रम

person explore access_timeभदौ ११, २०७९ chat_bubble_outline0

  विगत ६ वर्षदेखि मेलबर्नको तीज कार्यक्रमबाट सङ्कलित रकम नेपालको मध्य-पश्चिम क्षेत्रका यौन/घरेलु हिंसामा परेका महिलाहरूको सहयोगार्थ पठाउने गरी कार्यक्रम गर्दै आएको दिदी-बहिनी समाज भिक्टोरियाले करिब ७०० को उपस्थितिमा शिक्षा तथा महिला मन्त्री नातालिय हटचिन्सको प्रमुख आतिथ्यमा  तीज कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ ।
दिदी-बहिनी समाज भिक्टोरियाले अहिलेसम्म १६,००० डलर पठाइ ११० जनालाई सहयोग गरिसकेको छ । दिदी-बहिनी समाज भिक्टोरियाले प्रदान गर्ने आर्थिक सहयोग छोटो समयको बसाइ, आवश्यक औषधोपचार, कानुनी सुझाव, काउन्सिलिङ, पारिवारिक र सामाजिक मध्यस्थता प्रक्रिया र तालिमको लागि प्रयोग गरिन्छ । यो सहयोगका कारण महिलाहरूको बिग्रँदो स्वास्थ्य र जीवनलाई उनीहरूको आत्मविश्वास र क्षमता अभिवृद्धि मार्फत सामान्यीकरण गर्न सहयोग पुर्‍याएको छ र यसको लागि त्यस क्षेत्रमा क्रियाशील "आवाज" संस्थासँग सहकार्य गर्दै आइरहेको छ ।सांसद कौशल्या भागेला, मोरल्यान्ड सिटी काउन्सिलका मेयर मार्क रिले, एनआरएन भिक्टोरियाका संयोजक हरि खड्काद्वारा समेत मन्तव्य व्यक्त गरिएको उक्त कार्यक्रममा संस्थाका अध्यक्ष डा जमुना पराजुलीद्वारा स्वागत मन्तव्य व्यक्त गरिएको थियो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।