नागरिकता विधेयकबारे सांसद शर्मा : आफ्नै छोरीको चिन्ता छैन, विदेशी बुहारीको चिन्ता किन ?

person explore access_timeभदौ २, २०७९ chat_bubble_outline0

सांसद विष्णु शर्माले विदेशी बुहारीलाई नागरिकता दिँदा निश्चित समयावधी राख्नुपर्नेमा जोड दिएकी छन् । बिहीबार प्रतिनिधिसभाको बैठकमा नागरिकता विधेयकमाथिको छलफल कार्यक्रममा भाग लिँदै उनले २२ महिना राज्य व्यवस्था समितिमा छलफल गरेको विधेयक किन लत्याइयो भन्दै प्रश्न गरिन् । राष्ट्रपतिले फिर्ता पठाएको विधेयकलाई हल्का फुल्का रुपमा नलिन सरकारलाई आग्रह गर्दै उनले विदेशी बुहारीलाई नागरिकता दिनुअघि परिचयपत्रको व्यवस्था गर्न आग्रह गरिन् । 


उनले भनिन्– ‘आफ्नै छोरीको हामीलाई चिन्ता छैन, विदेशबाट आउने  बुहारीको यति धेरै चिन्ता किन ? हाम्रा छोरीले विदेशीसँग बिहे गर्दा भारतमा ७ वर्ष, अरु देशमा १२ वर्ष कुर्नुपर्ने तर अरु देशबाट बुहारीको रुपमा आउँदा तत्काल नागरिकता दिइहाल्नुपर्ने ? अरु देशलाई पनि हेरौँ, कुनै देश छैन विदेशीलाई नागरिकता दिन समयावधी नराखेको । त्यसकारण हाम्रो देशमा पनि समयावधी राखौँ ।’ उनले विदेशबाट विदेशबाट बिहे गरेर आउने बुहारीलाई तत्कालका लागि एउटा परिचय पत्रको व्यवस्था गर्न आग्रह गरिन् ।उनले नागरिकताको विषयमा सांसदहरुमा दुई भागमा बाँडिदा तलका जनताले के भन्छन् भन्दै प्रश्न गरिन् ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।