३९ अर्बले बढ्यो विदेशी मुद्राको सञ्चिति

person explore access_timeसाउन ३१, २०७९ chat_bubble_outline0

गएको एक महिनामा झण्डै ३९ अर्ब रुपैयाँले विदेशी मुद्राको सञ्चिति बढेको नेपाल राष्ट्र बैंकले जनाएको छ । मंगलबार आर्थिक वर्ष २०७८÷७९ को असारको वित्तीय रिपोर्ट सार्वजनिक गरेको बैंकले जेठमसान्तदेखि असार मसान्तसम्म ३८ अर्ब ९६ करोड रुपैयाँ विदेशी मुद्राको सञ्चिति बढेको जनाएको हो ।


यद्यपि, यस्तो सञ्चिति अघिल्लो वर्षको असार मसान्तभन्दा १३.१ प्रतिशतले घटेको बैंकले जनाएको छ । अघिल्लो आर्थिक वर्ष २०७७/७८ को असार मसान्तसम्म १३ खर्ब ९९ अर्ब ३ करोड बचतमा रहेको सञ्चिति आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को असार मसान्तसम्ममा १३.१ प्रतिशतले घटेर १२ खर्ब १५ अर्ब ८० करोड कायम भएको जनाएको छ । यस्तो मुद्रा सञ्चितिले ६.९ महिनाको वस्तु तथा सेवाको आयात धान्न पुग्ने समेत बैंकले जनाएको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।