२३.५६ बिलियन डलर बराबरको कृषि सामान निर्यात गर्ने भारतको योजना

person explore access_timeसाउन ३०, २०७९ chat_bubble_outline0

भारतले सन् २०२२–२३ मा २३.५६ बिलियन डलर बराबरको कृषि सामान निर्यात गर्ने योजना बनाएको छ । भारतको कृषि र प्रशोधित खाद्य उत्पादन निर्यात विकास प्राधिकरणले कृषि निकासी प्रवर्द्धनका लागि आउटरिच रणनीति बनाएको हो । 


भारतले सन् २०२२–२३ मा २३ अर्ब ५६ करोड अमेरिकी डलर बराबरको कृषि उत्पादन निर्यात गर्ने लक्ष्य राखेको वाणिज्य तथा उद्योग मन्त्रालयले आइतबार जारी गरेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।वाणिज्य तथा उद्योग मन्त्रालयको कृषि उत्पादनको निर्यात प्रवद्र्धन गर्ने संस्था एपिडाले २३ अर्ब ५६ करोड अमेरिकी डलरको निर्यात लक्ष्यमा पुग्न कृषि निर्यात प्रवर्द्धनका लागि आउटरिच रणनीति बनाएको छ । यस रणनीति अन्तर्गत निर्यात बढाउन चालु वर्ष ३ सय वटा कार्यक्रम आयोजना गरिनेछ ।कृषि र प्रशोधित खाद्य उत्पादन निर्यात विकास प्राधिकरणले खाद्य निर्यात उद्योगका सरोकारवालाहरूबीच सामाजिक सञ्जाल साइटहरूलगायत विभिन्न डिजिटल प्लेटफर्महरू मार्फत मानव जातिमा पार्ने प्रभाव देखाएर चेतना जगाउने योजना पनि बनाएको छ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।