'होल एयर टुरिजम सिजन' को विकास गर्न मन्त्री श्रेष्ठको अपिल

person explore access_timeसाउन ३०, २०७९ chat_bubble_outline0

संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयनमन्त्री जीवनराम श्रेष्ठले पूर्ण वर्षभरि नै पर्यटन सिजनको रुपमा विकास गरिनुपर्ने बताएका छन् । सोमबार राजधानीमा आयोजित ट्रेकिङ एजेन्सीस् एसोसिएसन अफ नेपाल (टान)को निर्वाचनसहितको ४४ औं वार्षिक साधारणसभामा मन्त्री श्रेष्ठले यस्तो बताएका हुन् ।


अहिले २-४ महिना मात्र सिजनल पर्यटकको रुपमा विदेशी पर्यटकहरु आइरहेकामा अब यसलाई १२ महिना बाह्रै काल पर्यटक आकर्षित हुनेगरी पर्यटन क्षेत्रको विकासमा लाग्नुपर्ने बताए । 'अब सिजनल पर्यटन मात्र होइन सर्कल अफ एयर नै पर्यटन व्यवसाय चल्नुपर्छ' मन्त्री श्रेष्ठले भने, 'यसका लागि के गर्नुपर्नेछ, कुन कुन क्षेत्रको विकास गर्नुपर्छ सरकार तयार छ । तपाई व्यवसायीहरु पनि मुलुकको पर्यटनको प्रवर्द्धनमा आ-आफ्नो क्षेत्रबाट लाग्नुस्' मन्त्री श्रेष्ठले भने ।सोही अवसरमा मन्त्री श्रेष्ठले पर्यटन आकर्षण गर्नकै लागि सरकारले सन् २०२३ देखि २०३३ लाई पर्यटन दशकको रुपमा अघि सारेको बताए । यस्तै, नेपाली पर्यटन क्षेत्रको वृद्धि विकास एवम् प्रवर्द्धनमा विशेष प्राथमिकता दिदै सरकारले ८ हजार भन्दा माथिका अन्य हिमालहरूको आरोहण खुल्ला गर्नेसहित विविध ७४ बुँदे कार्य योजना ल्याएको बताए । हाल पर्यटन क्षेत्रमा रहेको यावत् समस्याको समाधान खोज्दै पर्यटन विकासमा निजी सरकारी सबैको ऐक्यवद्धता आवश्यक रहेको समेत श्रेष्ठले बताए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।