कोमल वलीले गरिन् दाङ ३ बाट चुनाव लड्ने घोषणा

person explore access_timeसाउन २९, २०७९ chat_bubble_outline0
file photo

नेकपा एमाले केन्द्रीय सदस्य कोमल वलीले दाङ क्षेत्र नम्बर तीनबाट चुनाव  लड्ने घोषणा गरेकी छन् । तत्कालीन वाम गठबन्धनबाट नेकपा एमालेका नेता हिराचन्द्र केसी नेकपा एकीकृत समाजवादीतिर गएपछि वलीले एमालेबाट चुनाव लड्ने तयारी गरेकी हुन् । 


केसीले पाँच दलीय गठबन्धनबाट प्रतिनिधिसभा चुनाव लड्ने तयारी गरेका छन् ।  यद्यपि नेपाली काँग्रेसका केन्द्रीय सदस्य दिपक गिरीले समेत सो क्षेत्रमा आफ्नो दाबी छाडेका छैनन् । गठबन्धन भएमा तीन नम्बर क्षेत्र गिरीले नछोड्ने अडानमा छन् । तर उत्तिकै जोडतोडका साथ गठबन्धनबाट एकीकृत समाजवादीका केसी पनि टिकट लिन लागि परेका छन् । एमालेबाट भने वलीले चुनाव लड्ने तयारी गरेकी छिन् । ‘मैले २०७४ सालको चुनावमा यो क्षेत्रबाट चुनाव लड्ने तयारी गरेकी थिए । पार्टीले मलाई टिकट दिएपछि हिरा कमरेड लड्नुभयो’ वलीले भनिन्, ‘यो चुनावमा एमालेबाट मैले चुनाव लड्ने तयारी गरेको छु । त्यसैअनुसार जनताको सेवामा खटिएकी छु ।’तीन नम्बर क्षेत्रबाट चुनाव लड्ने भएपछि वलीले पछिल्लो समय दाङमै बसेर राजनीतिक गतिविधि अघि बढाउँदै लगेकी छन् । एमालेबाट वलीसहित तुलसीपुर उपमहानगरका निवर्तमान मेयर घनश्याम पाण्डेले पनि दाबी गरेका छन् । पाण्डे मेयर हुँदा घोराही तुलसीपुर सडक खण्डको ठेक्का आफ्नो छोरालाई दिएका थिए । सो सडक समयमै सम्पन्न नहुँदा उनी बदनाम छन् । त्यसैले वलीले एमालेबाट टिकट पाउने सम्भावना बढी छ ।

यस क्षेत्रमा बबई, शान्तिनगर र दंगीशरण गाउँपालिका पर्छन् । तुलसीपुर उपमहानगरपालिकामा १ देखि १५ वडा पर्छन् भने अरु वडा क्षेत्र नम्बर २ मा पर्छन् । गत वैशाख ३० गतेको स्थानीय चुनावमा तीन गाउँपालिका अध्यक्ष उपाध्यक्ष दुबै काँग्रेसले जितेको छ । तुलसीपुरका  मेयर र उपमेयर मात्रै एमालेले जितेको छ । पालिकामा एमाले निक्कै कमजोर भएपनि वडा अध्यक्षको मतका आधारमा एमाले पहिलो,  काँग्रेस दोस्रो र माओवादी तेस्रो देखिएको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।