सबैको सहमतिमा नागरिकता विधेयक पारित भएको हो : गृहमन्त्री खाँण

person explore access_timeसाउन २७, २०७९ chat_bubble_outline0

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँणले नागरिकता विधेयक सबैको सहमतिमा पारित भएको बताएका छन् । सबै  नेपालीलाई नागरिकता पाउने सुनिश्चितता नेपालको संविधानले  गरेको बताउँदै  उनले सबैको सहमतिमा त्यो सम्बन्धी विधेयक पारित भएको बताए । 


रुपन्देहीमा कोरोना भाइरसविरुद्धको पूर्ण खोप जिल्ला घोषणा कार्यक्रमलाई भैरहवामा सम्बोधन गर्दै खाँणले नेपालको नागरिकता प्राप्त नागरिकको सन्तानले नागरिकता पाउने व्यवस्था संविधानमा रहेको बताए ।  नेपाली नागरिकसँग विवाह गरेका विदेशी महिलाले चाहेमा अंगीकृत नागरिकता पाउने विषय संविधानमा उल्लेख भएको उनको भनाई छ  ।प्रतिनिधिसभाको राज्य व्यवस्था समितिमा २२ महिनासम्म सो विधेयकको बारेमा छलफल भएको  बताउँदै  उनले सर्वोच्चले यस्तो संवेदनशील विषय अध्यादेशमार्फत मात्र ल्याएर हुँदैन भनेपछि प्रतिनिधिसभा र राष्ट्रियसभामा प्रक्रिया अघि बढाइएको बताए । रुपन्देहीलाई १२ वर्ष उमेर माथिको कोभिड–१९ विरुद्धको पहिलो श्रृंखलाको पूर्ण खोप तथा १५ महिनासम्मका बालबालिकाहरूको पूर्ण खोप दीगोपना सुनिश्चितता जिल्ला घोषणा  गरिएको छ । स्वास्थ्य कार्यालय रुपन्देहीका प्रमुख गौरव ढकालका अनुसार जिल्लामा ८ लाख ५३ हजार ७८ जनाले पूर्ण मात्रामा खोप लगाएका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।