छातीमा जमेको कफबाट हैरान हुनुहुन्छ ? यी घरेलु उपायहरूले दिन्छ राहत

person explore access_timeसाउन २७, २०७९ chat_bubble_outline0


बदलिँदो मौसममा मानिसलाई रुघाखोकीको समस्या सबैभन्दा बढी हुने गरेको छ । प्राय ः  रुघाखोकीका कारण छातीमा कफको समस्या हुने गर्छ । छातीमा जमेको कफबाट छुटकारा पाउन मानिसहरु विभिन्न किसिमका एन्टिबायोटिकको सहारा लिन्छन् तर पनि राहत पाउन सकिरहेका हुँदैनन् । तर केही घरेलु उपाय पनि छन् जसलाई अपनाएर छातीमा भएको कफलाई बाहिर निकाल्न सकिन्छ । त्यसबारे जानकारी लिऔँ ।


कालो मरिच र महछातीमा भएको कफ बाहिर निकाल्नका लागि कालो मरिच र महको सेवन गर्नु निकै फाइदाजनक मानिन्छ । कालो मरिच र महमा पाइने तत्वले छातीमा भएको कफलाई बाहिर निकाल्न मद्दत गर्छ । यसले घाँटी दुख्ने र चिसोको समस्यालाई पनि कम गर्न मद्दत गर्छ । त्यसैले एक चम्चामा कुटेको कालो मरिच लिनुहोस् र त्यसमा मह मिसाएर खानुहोस् ।तुलसी र अदुवा चिया

छातीको कफ बाहिर निकाल्न तुलसी र अदुवाको चिया सेवन गर्नु निकै फाइदाजनक मानिन्छ । तुलसी र अदुवा दुबैमा एन्टी इन्फ्लेमेटरी, एन्टि ब्याक्टेरियल र एन्टी फंगल गुण हुन्छ, जसले रुघाखोकी र खोकीबाट छुटकारा पाउन मद्दत गर्छ । त्यसैले तुलसी र अदुवाको चिया पिउनाले छातीको कफ हटाउन मद्दत गर्छ । यसले कफ सजिलै बाहिर निस्कन अनुमति दिन्छ।

पुदीना तेल

पुदिनाको तेलको प्रयोग छातीमा भएको कफ बाहिर निकाल्न निकै फाइदाजनक मानिन्छ । पुदिनाको तेलले प्राकृतिक रूपमा छातीबाट कफ बाहिर निकाल्न मद्दत गर्छ । त्यसैले तातो पानीमा पुदिनाको तेलको केही थोपा मिसाएर त्यसको भाप लिँदा छातीमा जमेको कफ बाहिर निस्कन्छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।