३ महिनामा ३ हजार ६५२ आरोपी फरार

साइबर अपराध दैनिक बढ्दै

person explore access_timeसाउन २६, २०७९ chat_bubble_outline0

पछिल्लो ३ महिनाको अवधिमा देशभर साइबर अपराध बढेको छ । आर्थिक वर्ष २०७७–०७८ मा वैशाख, जेठ र असारमा भएका घटना तुलना गर्दा यसवर्ष सो अपराध बढेको प्रहरी प्रधान कार्यालयले जनाएको छ ।  बिहीबार पत्रकार सम्मेलन गरेर प्रहरी प्रवक्ता (डीआईजी) टेकप्रसाद राईले गत वैशाखको भन्दा २०७९ वैशाखमा साइबर अपराध १७५ प्रतिशतले बृद्धि भएको जानकारी दिए ।


जेठमा ३६ प्रतिशत र असारमा ५५ प्रतिशतले साइबर अपराध बढेको छ ।  २०७९ वैशाख यताको ३ महिनामा  देशभर १३ हजार १२७ वटा मुद्दा दर्ता भएको छ । अपराधमा संलग्न ९ हजार ४७० जना पक्राउ परेका छन् । सो अवधिमा अपराधमा संलग्न ३ हजार ६५२ जना आरोपी फरार रहेको प्रहरी प्रधान कार्यालयले जनाएको छ । अपराधमा संलग्नहरुको तथ्यांक इन्ट्री गर्ने प्रहरी युनिटहरू पनि बढेका छन् । देशभरका १३७ ठाउँबाट सीआरएस (क्राइम रेकर्ड सिस्टम) मा तथ्याङ्क इन्ट्री गर्न सकिने प्रहरी प्रधान कार्यालयले जनाएको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।