तौल घटाउन चाहनुहुन्छ भने यी जुसलाई डाइटमा समावेश गर्नुहोस्, सधैं  रहनुहुनेछ फिट

person explore access_timeसाउन २२, २०७९ chat_bubble_outline0

आजकल बदलिँदो जीवनशैली र खानपानका कारण अधिकांश मानिस मोटो हुन थालेका छन् । एकपटक तौल बढेपछि धेरै उपाय अपनाए पनि छिट्टै घट्दैन । तौल बढेसँगै धेरै रोग लाग्ने खतरासमेत बढ्छ । त्यसैले तौल घटाउन खानपानमा विशेष ध्यान दिनुपर्छ । तर केही यस्ता जुस पनि छन् जसको सेवनले तौल घटाउन मद्दत गर्छ । यी जुसमा चिनीको मात्रा कम हुन्छ र फाइबरको मात्रा बढी हुन्छ, जसले तौल घटाउन मद्दत गर्छ । तौल घटाउन मद्दत गर्ने यी जुसका बारेमा जानौं ।


तौल घटाउने जुस१. अनारको रसतौल घटाउन अनारको जुस पिउनु निकै फाइदाजनक हुन्छ । अनारमा फाइबर, आइरन, जिंक, पोटासियम र ओमेगा ६ पाइन्छ, जसले तौल घटाउन मद्दत गर्छ । तौल घटाउन चाहनुहुन्छ भने दैनिक अनारको जुस खानुहोस् ।

२. गाजरको रस

गाजरको जुस पिउँदा तौल घटाउन निकै फाइदाजनक हुन्छ । गाजरको जुसमा डाइटरी फाइबर हुन्छ जसले भोक नियन्त्रण गर्ने क्षमता राख्छ । त्यसैले तौलसमेत घट्छ ।

३. चुकन्दरको रस

तौल घटाउनका लागि चुकन्दरको जुस पिउनु निकै फाइदाजनक हुन्छ । चुकन्दरको जुसमा क्यालोरी कम मात्रामा पाइन्छ, जसले तौल घटाउन मद्दत गर्छ । दैनिक चुकन्दरको जुस पिउनाले तौल घट्छ ।

४. टमाटरको रस

तौल घटाउन टमाटरको जुस पिउनु निकै फाइदाजनक हुन्छ । टमाटरको जुसमा फाइबरको गुण पाइन्छ, जसले तौल घटाउन मद्दत गर्छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।