ad
x

सप्तकोसीको ३४ ढोका खोलियो, स्थापितहरु पुनः विस्थापित

person explore access_timeसाउन २१, २०७९ chat_bubble_outline0

सप्तकोसी नदीमा पानीको बहाव बढेसँगै कोसी ब्यारेजका ३४ वटा ढोका खोलिएको छ । ब्यारेजमा ५६ वटा ढोका छन् । साँझ ८ बजेको मापनअनुसार सप्तकोसीमा पानीको बहाव दुई लाख ३१ हजार तीन सय क्युसेक प्रति सेकेन्ड मापन गरिएको छ ।


पानीको बहाव बढेसँगै सप्तकोसी नदी आसपासका क्षेत्रमा स्थानीय प्रशासनले उच्च सतर्कता अपनाउन सूचना जारी गरेको छ । सुनसरी र सप्तरी दुवैतर्फको प्रशासनले सप्तकोसीमा बाढीको खतरा बढेकाले तटीय क्षेत्रमा नजान र सावधानी अपनाउन सबैलाई आग्रह गरेको छ । सप्तकोसीमा पछिल्लो समयमा बाढीको उच्च सम्भावनाको आङ्कलन गरिएपछि सबै स्रोत, साधनका साथै सुरक्षाकर्मी तयारी अवस्थामा राखिएको प्रशासनले जनाएको छ । शुक्रबार रातिको वर्षाले सप्तकोसीको बहाव बढेको हो । जसका कारण उदयपुरको बेलका ८ मा पर्ने डुम्रिबोटेबाट कटान प्रभावित क्षेत्रमा पानी जाने क्रम बढेको छ । चार दिनअघि डुम्रिबोटेबाट कटान भई डुबानमा परेका बस्ती थप प्रभावित भएका छन् ।

बेलकाको २, ३, ८ र ९ वडा, सुनसरीको ६ र ९ तथा सप्तरीको फत्तेपुर क्षेत्रको केही भू–भाग डुबानमा परेको हो । यसअघि पानीको सतह घटेसँगै आ–आफ्नै थातथलोमा फर्किएका सर्वसाधारणहरू पुनः विस्थापित भएका छन् । चार दिन अघि जोखिममा २० हजार भन्दा बढी सर्वसाधारण परेका थिए । पानीको बहाव बढेसँगै डुबान क्षेत्रमा विस्थापितको सङ्ख्या अझै बढ्नसक्ने बताइएको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।