पानीमा ल्वाङ राखेर सेवन गर्नुका फाइदा

person explore access_timeसाउन २१, २०७९ chat_bubble_outline0

ल्वाङको सेवन स्वास्थ्यका लागि फाइदाजनक हुन्छ । ल्वाङलाई केही मानिसहरूले सानातिना रोगहरूको उपचारका लागि पनि प्रयोग गर्छन्। ल्वाङको पानी  पिउनाले पनि धेरै स्वास्थ्य लाभ हुन्छ ।


ल्वाङमा भिटामिन ए, भिटामिन सी, भिटामिन डी, भिटामिन ई, प्रोटिन, कार्बोहाइड्रेट, आइरन, क्याल्सियम, सोडियम, म्याग्नेसियम, फस्फोरस, पोटासियम, रिबोफ्लेभिन, ओमेगा ३ फ्याटी एसिड, एन्टी इन्फ्लेमेटरी र एन्टी ब्याक्टेरियल पाइन्छ।  त्यसैले सुत्नुअघि तातो पानीमा ल्वाङ राखेर पिउँदा धेरै फाइदा हुने विज्ञहरु बताउँछन् ।पाचन प्रणाली ठीक राख्नपाचन प्रणाली ठीक राख्न ल्वाङको पानी पिउनु निकै फाइदाजनक मानिन्छ । ल्वाङको पानी पिउँदा पाचन प्रणाली ठीक रहन्छ । यसका साथै यसले पेट दुख्ने, अपच र ग्यासको समस्यालाई हटाउन मद्दत गर्छ।

प्रतिरक्षा बढाउन

ल्वाङको पानी पिउनु रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता बढाउन निकै फाइदाजनक मानिन्छ । ल्वाङमा भिटामिन र एन्टिअक्सिडेन्ट गुण हुन्छ, जसले रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता बढाउन मद्दत गर्छ । यसले शरीरलाई संक्रमण र ब्याक्टेरियाबाट बचाउन पनि मद्दत गर्छ।

दाँतको लागि लाभदायक

दाँतको समस्या हटाउन ल्वाङको पानी प्रयोग गर्नु निकै फाइदाजनक मानिन्छ । ल्वाङको पानीले कुल्ला गर्नाले दाँतबाट रगत बग्ने समस्या समाधान गर्न मद्दत गर्छ । यसले मुखमा भएको फोहोर हटाउँछ। यसमा कीटाणु हटाउने गुण हुन्छ, जसले दाँतको समस्यालाई हटाउन मद्दत गर्छ।

सुन्नेको कम गर्न

सुन्नेकोबाट राहत पाउन ल्वाङको पानी प्रयोग गर्नु धेरै लाभदायक मानिन्छ। ल्वाङमा एन्टी इन्फ्लेमेटरी गुण हुन्छ, जसले सुन्नेको कम गर्न मद्दत गर्छ। यसका साथै दुखाइमा ल्वाङको पानीले आराम दिन्छ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।