राष्ट्रियसभाबाट राजीनामा दिएर चुनाव लड्ने तयारीमा नारायणकाजी

person explore access_timeसाउन २०, २०७९ chat_bubble_outline0
file photo

नेकपा माओवादी केन्द्रका नेता नारायणकाजी श्रेष्ठले राष्ट्रियसभा सदस्यबाट राजीनामा दिएर प्रतिनिधिसभा चुनावमा उठ्ने तयारी गरेका छन् । श्रेष्ठले गोरखा क्षेत्र नम्बर २ बाट गठबन्धनको तर्फबाट चुनाव लड्ने तयारी गरेका हुन् ।


पार्टीले टिकट दिएमा श्रेष्ठले राष्ट्रियसभाबाट राजीनामा दिएर चुनाव लड्ने उनको सचिवालयका एक सदस्यले बताए । ‘उहाँ स्थानीय चुनावमा निकै खट्नु भयो । गोरखाका कुल ११ स्थानीय तहमध्ये  ९ पालिका जिताउन लागि पर्नुभयो’ ती  सदस्यले भने, ‘जिल्लाका नेता कार्यकर्तालाई भेटिराख्नुभएको छ ।  सबै परिस्थितिले उहाँले चुनाव लड्ने तयारी गर्नुभएको छ ।’ गोरखाका दुईमध्ये श्रेष्ठले क्षेत्र नम्बर २ बाट चुनाव लड्ने रुचि राखेका छन् । जहाँ उनले गतिविधि बढाउँदै लगेका छन् । तर दुई क्षेत्रमध्ये एक एक नम्बर माओवादी प्रभाव क्षेत्र मानिन्छ । यो अवस्थामा क्षेत्र नम्बर २ काँग्रेसले दाबी गर्ने देखिएको छ । त्यसो हुँदा गठबन्धनबाट श्रेष्ठलाई सजिलै टिकट पाउन भने सकस छ । त्यसैले माओवादी कतिपय नेताहरुले क्षेत्र नम्बर १ मै आउन पनि उनलाई सुझाव दिने गरेका छन् । 

२०७४ सालको प्रतिनिधिसभा चुनावमा श्रेष्ठ गोरखा क्षेत्र नम्बर २ बाट तत्कालीन नयाँ शक्ति पार्टीका अध्यक्ष बाबुराम भट्टराईसँग ६ हजार ८ सय ७४ मतान्तरले पराजित भएका थिए । श्रेष्ठले एमाले-माओवादी गठबन्धनबाट उम्मेदवार हुँदा २४ हजार ९३३ मत ल्याएका थिए भने भट्टराईले ३१ हजार ८०७ मत ल्याएका थिए ।  २०७० सालको चुनावमा भने श्रेष्ठ मकवानपुरबाट पराजित भएका थिए । पहिलो संविधान सभा निर्वाचनमा भने उनी समानुपातिक सांसद भएका थिए । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।