अखिल क्रान्तिकारीका विद्रोही पक्षलाई प्रचण्डले भने–‘विद्यार्थीमा समानान्तर कमिटी चल्दैन, आ–आफ्नो जिम्मेवारीमा फर्किनुस्’

person explore access_timeसाउन १९, २०७९ chat_bubble_outline0

नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले अखिल क्रान्तिकारीका विद्रोही पक्षलाई बोलाएर समानान्तर कमिटी चल्न नसक्ने बताएका छन् । उनले अखिल क्रान्तिकारीमा अध्यक्ष पंञ्चा सिंह नै आधिकारिक लाइन भएकाले आफ्नो जिम्मेवारीमा फर्किएर काम गर्न पवन कार्की पक्षलाई आग्रह गरेका हुन् । 


गत बुधबार प्रचण्डले सिंह र कार्की पक्ष दुवै पक्षलाई खुमलटार बोलाएर छलफल गरेको अखिल क्रान्तिकारीका उपाध्यक्ष केशव रावलले बताए । ‘अखिल क्रान्तिकारीमा समानान्तर कमिटी चल्दैन । एउटै कमिटी हुन्छ’ प्रचण्डको भनाई उदृत गर्दै रावलले भने, ‘तपाई (पवन कार्की) मेरो लाइनमा हुनुहुन्छ भने समानान्तर कमिटी बन्द गर्नुस् यसअघि तपाईंहरुको जहाँ तत जिम्मेवारी दिएको छ त्यसमा फर्किएर काम गर्नुस् भन्नुभएको छ । अखिल क्रान्तिकारीका अध्यक्ष सिंहलाई कार्की पक्षको कारवाही फिर्ता लिएर संगठनमा काम गर्ने वातावरण बनाउन निर्देशन दिनुभएको छ ।’  अखिल क्रान्तिकारीमा विवाद ल्याउनेगरी समानान्तर कमिटी नचलाउन प्रचण्डले कडाइका साथ निर्देशन दिएको रावलले बताए । विद्यार्थी संगठनमा यो वा त्यो नाममा विवाद नझिक्न प्रचण्डले आग्रह गरेका छन् । अब छिट्टै प्रदेश र संघको चुनाव आउन लागेकाले विद्यार्थी संगठन एक ढिक्का भएर चुनाव प्रचारमा केन्द्रीत हुन निर्देशन दिएका छन् ।खुमलटार छलफलमा प्रचण्डसहित इन्चार्ज हितमान शाक्य, अखिल क्रान्तिकारीका अध्यक्ष पञ्चा सिंह, विद्रोह गरेका पवन कार्की, विद्यार्थी विवाद समाधान कार्यदलका संयोजक रमेश मल्लसहित सदस्यहरुको समेत सहभागिता थियो । विद्यार्थी संगठनमा विवाद भएपछि मल्लको नेतृत्वमा पूर्व अध्यक्ष रत्न ढकाल र नरेन्द्र न्यौपाने सदस्य रहनेगरी स्थायी समिति बैठकले कार्यदल बनाएको थियो । कार्यदलले समेत अध्ययन गरेर प्रतिवेदन समेत बुझाइसकेको छ । कार्यदलले समेत अखिल क्रान्तिकारीमा समानान्तर कमिटी चल्न नसक्ने सुझाव दिएको थियो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।