कच्चा पदार्थ अभावले राडीपाखी उद्योग बन्द

person explore access_timeसाउन १०, २०७९ chat_bubble_outline0

जुम्लाको एकमात्र राडीपाखी उद्योग बन्द भएको छ । कच्चा पदार्थको अभावका कारण उद्योग बन्द भएको हो । 


महिनौंदेखि उत्तरी नाका बन्द भएकोले उन आयत हुन सकेको थिएन। उन ल्याउन नसकेपछि तामाङ झोला तथा राडीपाखी उद्योगको काम बन्द भएको कुन्जाङ फुटिक तामाङले बताइन्। चिनियाँ भेडाको उनबाट बन्ने कोट, टोपी, झोला, गलबन्दी, कालो काम्लो, राडीपाखी उत्पादन हुदै आएको थियो। अहिले बजारमा माग धेरै भएपनि कोभिडपछि कच्चा पदार्थ संकलन गर्न नसक्दा उद्योग बन्द गर्नु परेको उनी बताउँछिन्। बिगत २ वर्षदेखि उद्योगको काम ठप्प छ। जुम्ली भेडाको कालो र सेतो उनबाट बन्ने सामग्रीको माग पनि बढ्दो छ। तर जुम्ली भेडाको उन छोटो हुने भएकाले अलि झन्झटिलो छ। चीनबाट आउने उन लामो र मुलायम हुने भएकाले सामग्री सजिलै उत्पादन हुने उनले बताईन्।चन्दननाथ नगरपालिका २ निवासी तामाङले लोपोन्मुख राडीपाखी बेचेरै बार्षिक ५ लाख रुपैयाँ आम्दानी गर्दै आएकी थिइन्। वर्षमा कच्चा पदार्थ खरिद, कामदारलाई ज्याला, सामान निर्यात गरी २० लाखको कारोबार हुने गरेको थियो।  

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।