ad
x

अवैधरूपमा विदेशी डलर सेटलमेन्ट गर्नेविरुद्ध ८ करोड बिगोदाबी

person explore access_timeअसार २०, २०७९ chat_bubble_outline0

अवैधरूपमा विदेशी मुद्रा सेटलमेन्ट गर्दै आएका एक जनाविरुद्ध राजश्व अनुसन्धान विभागले ८ करोड २३ लाख रुपैयाँ बिगो दाबीसहित मुद्दा दायर गरेको छ । विभागले पर्वतको कुश्मा घर भर्इ हाल काठमाडौंको सामाखुसी बस्दै आएका गणेश पौडेलविरुद्ध मुद्दा दायर गरेको हो ।


अनुसन्धानका क्रममा पौडेलले विदेशबाट अनौपचारीक माध्यमबाट ठूलो परिमाणको रकम प्राप्त गर्दै नेपालमा विभिन्न व्यक्तिहरूलाई भुक्तानी दिएको भेटिएको छ । निजले एकाघरका वा आफन्तको मात्र रकम प्राप्त नगरी आर्थिक लाभ लिने प्रयोजनका लागि व्यवसायकै रुपमै विदेशी मुद्रा सेटलमेन्टको व्यवसाय अपनाएको देखिएको विभागले जनाएको छ ।‘प्रतिवादीले विदेशमा विदेशी मुद्रा भुक्तानी लिई सोही बरावरको रकम निजले नेपाल तर्फको भुक्तानी फरफारक गरेको देखिएको छ,’ विभागले जारी गरेको विज्ञप्तीमा लेखिएको छ । तर, उनले विदेशी मुद्राको कारोबार गर्न इजाजतपत्र नै नलिएको देखिएको छ । सोहीकारण, उनले गरेको काम विदेशी विनिमय अपचलन गरी विदेशी विनिमय (नियमित गर्ने) ऐन, २०१९ को दफा ३,४ र ९ग विपरितको कसुर देखिएको विभागको भनाइ छ । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।