अदालत

वरिष्ठ अधिवक्ताको उपाधि यसैसाता दिइने

person explore access_timeअसार २०, २०७९ chat_bubble_outline0

नेपाल बार एसोसिएसनका अध्यक्ष गोपालकृष्ण घिमिरेले लामो समयदेखि रोकिएको वरिष्ठ अधिवक्ताको उपाधिसम्बन्धी विषय यसै साता टुङ्गिने बताएका छन् । सोमबार कामु प्रधानन्यायाधीशसँगको भेटपछि अध्यक्ष घिमिरेले वरिष्ठ अधिवक्ता सम्बन्धी निर्णय यसै साता हुने बताएका हुन् । 


सोमबार कामु प्रधानन्यायाधीशसँग नेपाल बार एसोसिएसनका केही पदाधिकारीले भेटघाट गरेका थिए । भेटघाटका क्रममा बारले वरिष्ठ अधिवक्ताको उपाधिका सम्बन्धमा भएका प्रगति र रोकिनुको कारणबारे जानकारी माग गरेका थिए । जवाफमा कामु प्रधानन्यायाधीश दीपककुमार कार्कीले वरिष्ठ अधिवक्ताको उपाधि सम्बन्धमा यसै साता निर्णय गर्ने जानकारी दिनुभएको अध्यक्ष घिमिरेले रातोपाटीलाई बताए । वरिष्ठ अधिवक्ताको उपाधि दिनेसम्बन्धी ऐनको व्यवस्थामा यसअघि १५ वर्षसम्म निरन्तर वकालत गरेको व्यक्ति हुनुपर्ने भएपनि अहिले भने २५ वर्ष बनाइएको भन्ने हल्ला सुनिएको बारको महासचिव अञ्जिता खनालले बताइन् । खनालका अनुसार लामो समयदेखि रोकिएको वरिष्ठ अधिवक्ताको उपाधि यसै साता दिने गरी काम गरिरहेको जानकारी कामु प्रधानन्यायाधीश दीपककुमार कार्कीले बारका अध्यक्ष गोपालकृष्ण घिमिरेलाई दिएका हुन् । सर्वोच्चको सिफारिस समितिले यसअघि नै गरेको सिफारिसमा वरिष्ठ अधिवक्ताका उपाधिका लागि मापदण्ड विपरीत सिफारिस गरेको हल्ला सुनेको भन्दै बारले मापदण्ड अनुसार नै गर्न सर्वोच्च अदालतलाई आग्रह गरेको महासचिव खनालले बताइन् । वरिष्ठ अधिवक्ता उपाधिका लागि मापदण्ड विपरीतको सिफारिस गरिएको भए पुनः सिफारिस गरी उपाधि प्रदान गर्न आफुहरुले माग गरेको महासचिव खनालले बताइन् ।
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।