ad
x

हार स्वीकार्छु, तर लोकतान्त्रिक प्रक्रियाबाट भाग्दिनँ :  रवीन्द्र मिश्र

person explore access_timeअसार २०, २०७९ chat_bubble_outline0

विवेकशील साझा पार्टीका तत्कालीन अध्यक्ष रवीन्द्र मिश्रले वैचारिक विमतिहरूलाई शिष्टतापूर्वक ग्रहण गर्दै अघि बढ्ने बताएका छन् । उनले हार स्वीकार्ने तर लोकतान्त्रिक प्रक्रियाबाट नभाग्ने बरु एउटा बलियो, देशभक्त, कल्याणकारी लोकतन्त्रवादी पार्टी निर्माण गर्ने प्रयासमा आफ्नो साथ रहने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेका छन् ।


सोमबार सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा अध्यक्ष मिश्रले आफ्नो जन्मदिनमा पाएको शुभकामना सन्देशले आफूलाई शक्ति प्रदान गरेको बताएका छन् । ‘जन्मदिनमा अरू वर्ष पनि धेरै शुभेच्छुकहरूले शुभेच्छा प्रकट गर्नुहुन्थ्यो । खुसी लाग्थ्यो । तर यो वर्ष, आज पाएका सन्देशहरूले खुसी सँगसँगै मलाई ठूलो शक्ति पनि प्रदान गरेको छ । तपाईंहरू सबैलाई नमन गर्न चाहन्छु’, मिश्रले भनेका छन् ।साथै उनले सबैले अघि बढ्न प्रेरणा दिनुभएको भन्दै कतिपयले पछि हटेको हो कि भन्ने आशङ्का व्यक्त गरे पनि आफू पछि नहटेको बताएका छन् । ‘बरु पहिलेभन्दा अझ स्पष्ट रूपमा एक कदम अघि बढ्नेछु । आफ्नै लागि त जीवनमा गर्न सकिने अरू धेरै काम हुँदो रहेछ, राजनीति गर्नु पर्दैन । राजनीति भनेको देशकै लागि गर्ने हो’, मिश्रले भनेका छन् ।

उनले पछिल्लो समयमा कम्तीमा ३० वर्षपछिको नेपाललाई मनन गरेर आफ्ना दृष्टिकोणहरू बनाएको पनि बताएका छन् । तत्कालको व्यक्तिगत सुविधा, लाभ, पद, प्रतिष्ठा र आसन्न चुनावलाई मात्र केन्द्रमा राखेर गरिने राजनीति राष्ट्रघात हो भन्नेमा दृढ रहेको पनि मिश्रको भनाइ छ ।

उनले यो देशलाई घात हुने काम गर्ने छैन भन्दै वैचारिक विमतिहरूलाई म सदा झैँ शिष्टतापूर्वक ग्रहण गर्ने बताएका छन् । ‘हार स्वीकार गर्नेछु तर लोकतान्त्रिक प्रक्रियाबाट भाग्ने छैन । एउटा बलियो, देशभक्त, कल्याणकारी लोकतन्त्रवादी पार्टी निर्माण गर्ने प्रयासमा मेरो साथ रहिरहने छ’, मिश्रले अठोट व्यक्त गरेका छन् । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।