ad
x

कर्णालीका कानुनमन्त्रीको प्रश्न– अधिकारविहीन प्रदेश सरकारले कसरी शान्ति र अमनचयन गर्न सक्छ ?

person explore access_timeअसार २०, २०७९ chat_bubble_outline0

कर्णालीका आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्री हिमबहादुर शाहीले संघले अधिकार नदिए प्रदेशको शान्ति र अमनचयन नहुने तर्क गरेका छन् । उनले प्रदेशलाई बलियो बनाउनका लागि संघले प्रहरी सम्बन्धीको अधिकार दिनुपर्ने बताए । 


सोमबार सोमबार वीरेन्द्रनगरमा आयोजित प्रदेशस्तरीय विपद् व्यवस्थापनमा आधारित पत्रकारिता तथा क्षमता अभिवृद्धि कार्यक्रममा बोल्दै उनले भने,‘ संघीय कानुन र संविधानमा प्रदेशको कानुन मन्त्रालयले शान्ति क्षेत्र अमनचयन कायम गर्ने भनेर भनिएको छ । शान्ति क्षेत्र र अमनचयन गर्ने भनेको प्रहरीले हो । तर यो प्रदेशलाई अधिकार छैन, अनि प्रदेशलाई शान्ति र अमनचयन कसरी गर्ने ?’मन्त्री शाहीले जटिलतालाई झेल्दै र चुनौतीको सामना गर्दै विपद् व्यवस्थानमा सरकार लागिपरेको बताए । त्यसका लागि पत्रकारले ठुलो भूमिका खेल्नुपर्ने तर्क उनले गरे । 
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।