ad
x

नेपालीले ११ महिनामै खाए ६६ करोडको कुरकुरे र चिजबल्स

दर्जन मुलुकबाट आउँछ नेपालमा जंक फूड

person explore access_timeअसार १९, २०७९ chat_bubble_outline0

चालू आर्थिक वर्षको ११ महिनाको अवधिमै नेपालमा ६६ करोड ६५ लाख २५ हजार रुपैयाँको कुरकुरे, कुरमुरे, लेज र चिजबल्स आयात भएको छ । भन्सार विभागले सार्वजनिक गरेको तथ्यांकअनुसार साउनदेखि जेठ महिनासम्मको अवधिमा उक्त मूल्यको कुरकुरे, कुरमुरे, लेज र चिजबल्स आयात भएको हो ।


यस अवधिमा नेपालीले उक्त मूल्य बराबरको १४ लाख २४ हजार किलोग्राम कुरकुरे, कुरमुरे, लेज र चिजबल्स आएका छन् । यो तथ्यांकले नेपालले प्रत्येक वर्ष यस्तै वस्तुको आयातमा करोडौं रुपैयाँ बाहिर पठाइरहेको देखिन्छ । नेपालले विश्वका एक दर्जन देशबाट यस्ता वस्तुको आयात गर्दै आइरहेको छ । यस अवधिमा भारतबाट ५२ करोड ५१ लाख रुपैयाँको कुरकुरे, कुरमुरे, लेज र चिजबल्स आयात भएको छ । यो नेपालले यी वस्तु आयात गर्दै आएको अन्य मुलुकहरूको तुलनामा सबैभन्दा धेरै हो ।यस्तै, मलेसियाबाट १२ करोड रुपैयाँको र दक्षिण कोरियाबाट ७७ लाख रुपैयाँको आयात भएको छ । यसैगरी, चीन, बंगलादेश, अमेरिका, बेलायत, साउदीअरब, जापान, इण्डोनेसिया लगायतका मुलुकबाट समेत नेपालमा यस्ता वस्तु आउने गरेको भन्सार विभागको तथ्यांकले देखाउँछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।