राजनीति

माओवादी बैठक : ‘लज्जास्पद’ नतिजा आएको मधेसबाट यस्तो आयो रिपोर्टिङ

person explore access_timeअसार १९, २०७९ chat_bubble_outline0

नेकपा माओवादी केन्द्रको केन्द्रीय समिति बैठकमा अन्तर्घातीलाई कारबाही गर्न जोडतोडले आवाज उठेको छ । बैठकमा बोल्दै मधेस प्रदेशको तर्फबाट रिपोर्ट पेश गर्ने नेता गणेश शाहले नेताहरुबीचको विवादका कारण गएको स्थानीय चुनावमा अन्तर्घात भएको बताए । अन्तर्घातकै कारण मधेसमा नतिजा कमजोर आएको उनले बताए । यस्तै गठबन्धन पनि प्रभावकारी हुन नसकेको उनको भनाइ छ । 


‘पार्टीको आन्तरिक असहयोग र गुटबन्दीले चुनावको नतिजा राम्रो आउन सकेन । गठबन्धन पनि प्रभावकारी हुन सकेन’, उनले भने । उनले अहिलेको चुनाव राजनीतिक चुनाव हो कि पैसाको हो भन्ने प्रश्न गर्दै यसको पनि समीक्षा हुनुपर्नेमा जोड दिए । उनले अगाडि भने, ‘पार्टीभित्र मनमुटाव तथा अन्तरसंघर्ष निकै बढ्यो जस्तो लाग्यो । चुनावको बेला हाम्रो मधेसमा अप्रत्याशित पराजय भयो । यसबारे के गर्नुहुन्छ केन्द्रीय समितिले निर्णय गरोस्’, उनले भने, ‘हिजोबाट सिकेर आगामी दिनमा कसरी अघि बढ्ने भन्नेबारे लागौँ ।’शाहले अध्यक्षले मधेसका जिम्मेवार नेताहरुलाई राखेर गम्भीर समिक्षा गरिनुपर्नेमा पनि जोड दिए । यस्तै पार्टीले मधेसको आर्थिक, सामाजिक मुद्दाका विषयमा पनि छलफल गर्दै जनमत बटुल्नुपर्नेमा जोड दिए ।  उनले अन्तर्घातबारे थप बोल्दै कम्युनिस्टले नै अरु पार्टीलाई मत बेचेको भन्ने पनि सुनिएको बताए । ‘यसबारे छानबिन समिति गठन होस् । समितिको सिफारिसअनुसार कारबाही पनि होस् । अनुशासन समिति गठन पनि होस् । अनुशासन समितिको सिफारिसअनुसार कारबाही पनि होस् ।’

शाहले प्रदेश कमिटी र पदाधिकारीको चयन तत्काल गरिनुपर्ने भन्दै आगामी निर्वाचनमा थप असर पर्न सक्ने भएकाले यसमा बेलैमा ध्यान दिइनुपर्नेमा जोड दिए । माओवादी क्रान्तिकारी पार्टी भनिएपनि सो अनुसारको व्यवहार हुन नसकेको उनले बताए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।