ad
x

सीद्वारा ‘एक देश, दुई प्रणाली’ को प्रतिरक्षा

person explore access_timeअसार १७, २०७९ chat_bubble_outline0

चीनको ‘एक देश, दुई प्रणाली’ को शासन  मोडेलले हङकङको सुरक्षामा काम गरेको र यसलाई लामो समयसम्म निरन्तरता दिनुपर्छ चिनिया राष्ट्रपति सी जिनफिङले बताएका छन् । हालैको अन्तर्राष्ट्रिय आलोचनापछि चिनियाँ नेताले भाषणमा हङकङको राजनीतिक प्रणालीको कडा प्रतिरक्षा गरेका हुन् । हङकङले बेलायतले चीनलाई सहर फिर्ता गरेको २५ वर्ष पूरा भएको वार्षिक उत्सव मनाइरहेको छ।


राष्ट्रपति सी दुई वर्षयता पहिलोपटक चीन बाहिरको यात्रामा रहेका छन् । शुक्रबार सीले यो व्यवस्था लामो समयसम्म पालना गर्नुपर्ने जिकिर गरे । उनले भने, ‘एक देश, प्रणालीको समय समयमा परीक्षा लिइएको छ र यो सफल रहेको पुष्टि भएको छ । यस्तो राम्रो व्यवस्थालाई परिवर्तन गर्नुपर्ने कुनै कारण नै छैन ।’सीले हङकङको स्थायित्व र सुरक्षालाई सुरक्षित गर्न यो आवश्यक रहेको र यो सिद्धान्तलाई कुनै पनि समयमा सम्झौता गर्न दिन नहुनेमा जोड दिए । विश्वको कुनै पनि देशले आफ्नो राजनीतिक शक्ति आफ्नो देशलाई माया नगर्ने र धोका दिनेहरु लाई कहिले पनि दिन चाहने उनको भनाइ थियो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।