माओवादी कर्णाली प्रदेश संसदीय दलको बैठक : यस्ता छन् निर्णय

person explore access_timeअसार १५, २०७९ chat_bubble_outline0

नेकपा (माओवादी केन्द्र) कर्णाली प्रदेश संसदीय दलले बुधबार जरुरी महत्वका विषयमा छलफल गरेको छ । अवरुद्ध संसद र आगामी आर्थिक वर्ष २०७९–०८० को लागि ल्याएको बजेटको विषयमा रहेर छलफल गरिएको हो । 
माओवादी केन्द्र संसदीय दलका प्रमुख सचेतक कृष्णा शाहले प्रतिपक्ष दल एमालेले भने अनुसार बजेट असन्तुलित नभएको बताइन् । यही विषयमा छलफल भएको थियो,’ उनले भनिन्,‘ प्रतिपक्ष दलले आइतबारदेखि संसद अवरुद्ध गरेको छ ।


संसदको अवरोध हटाउनका लागि गठबन्धनको सहयात्री दल भएकाले पहल कदमी थाल्ने निर्णय भएको छ । त्यसका लागि पूर्व मुख्यमन्त्री समेत रहेका संसदीय दलका नेता महेन्द्रबहादुर शाहीले पहल गर्नुहुनेछ,।’ एमालेले भने बजेट पुनः सच्याउन माग गरिरहेको छ भने पास हुन नदिने रणनीति लिएको छ । सचेतक शाहका अनुसार वर्तमान समयमा सरकारले गरिरहेका कामकारबाहीबारे पनि वृहत छलफल भएको थियो । यस्तै संसदीय समितिका गतिविधिका बारेमा पनि छलफल गरिएको छ । माओवादीबाट संसदीय समितिहरुमा रहेका सांसदहरुले समितिलाई प्रभावकारी बनाउनका लागि भूमिका खेल्ने र आवश्यक विधेयकहरुहलाई अघि बढाउन पहल थाल्न पनि निर्देशन दिइएको उनको भनाइ छ।  कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।