ad
x

डाक्टर कुट्ने ट्राफिक प्रहरीलाई कारबाही गर्न चिकित्सक संघको माग

person explore access_timeअसार १४, २०७९ chat_bubble_outline0

डा. कुलबहादुर घिसिङलाई कुटपिट गर्ने  ललितपुरका ट्राफिक प्रहरी राजेन्द्र थापालाई कारबाही गर्न नेपाल चिकित्सक संघले माग गरेको छ । आइतबार संघका आजीवन सदस्य डा. घिसिङ पैदल हिँडिरहेको अवस्थामा थापाको कुटपिटबाट गरी घाइते भएका थिए । 


सुरक्षाकर्मीको आचरण र मूल्य मान्यता विपरीत जिम्मेवार ट्राफिक प्रहरीले चिकित्सकको परिचयपत्र देखाउँदा समेत हातपात गरी स्वास्थ्य सेवा प्रवाहमा समर्पित एकजना जिम्मेवार चिकित्सकलाई घाइते बनाउनु ज्यादै नै लज्जास्पद घटना भएको संघले बताएको छ । विज्ञप्तिमा भनिएको छ, सुरक्षाकर्मीबाट नै स्वास्थ्य जस्तो संवेदनशील क्षेत्रमा कार्यरत चिकित्सकमाथि यस्ता प्रकारका अस्वाभाविक र गैर मानवीय कार्य हुनुले समग्र राज्यको शान्ति सुरक्षाप्रति गम्भीर प्रश्न खडा गरेको छ । सुरक्षाको प्रत्याभूतिका लागि समर्पित हुने व्यक्तिले असुरक्षित वातावरण निर्माण गर्नु अत्यन्तै खेद जनक रहेको नेपाल चिकित्सक संघको ठहर छ । त्यसैले थापालाई यथाशक्य कानुनी कारबाही गरी घाइते चिकित्सकको सम्पूर्ण उपचार खर्चको भरणपोषण गराउन संघले सरोकारवाला निकाय, स्थानीय सुरक्षा निकाय, गृह मन्त्रालय एवं नेपाल सरकारसमक्ष जोडदार माग गरेको छ । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।