ad
x

कर्णालीमा अझै संसद चल्न सकेन, सर्वदलीय बैठक पनि बसेन

person explore access_timeअसार १४, २०७९ chat_bubble_outline0

कर्णाली प्रदेशमा तीन दिनदेखि संसद चल्न सकेको छैन । प्रतिपक्षसँगको ७ बुँदे सम्झौता कार्यान्वयनमा सरकारले बे–वास्ता गरेको भन्दै आइतबारदेखि अवरुद्ध संसद मंगलबार पनि चल्न सकेन । 


संसदको अवरोध हटाउनका लागि मंगलबार सर्वदलीय बैठक बस्ने भनिए पनि संसदीय दलका नेताहरु सबै उपस्थित नभएपछि बस्न नसकेको सरकारका प्रवक्ता विन्दमान विष्टले रातोपाटीलाई जानकारी दिए । उनले भने,‘बजेटको सन्दर्भमा प्रतिपक्षले आफ्ना माग राखेको छ । त्यही विषयलाई लिएर संसद चल्न नसकेको हो । सर्वदलीय बैठकले समस्याको समाधान गर्ने र त्यसपछि संसद चल्छ । सायद, भोली सर्वदलीय बैठक बस्छ ।’यता प्रमुख प्रतिपक्ष दल एमाले संसदीय दलका सचेतक गुलाबजंग शाहले सरकार आफ्नो कमजोरीलाई पन्छाएर अघि बढ्न खोजेको आरोप लगाए । उनले रातोपाटीसँग भने,‘ हाम्रो प्रमुख माग भनेकै ७ बुँदे सहमति कार्यान्वयन गरिनुपर्छ भन्ने हो । अर्को कुरा सरकारले असार १४ भइसक्दा पनि धमाधम रकम रकमान्तर गरिरहेको छ ।’ शाहले प्रतिपक्षसँग गरिएको सहमति सरकार कार्यान्वयन नगरे संसद चल्न नदिने बताए ।  
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।