ad
x

ब्रिक्सको सदस्य बन्न इरानको आवेदन

person explore access_timeअसार १४, २०७९ chat_bubble_outline0

इरानले ‘ब्रिक्स’ को सदस्य बन्नका लागि आवेदन दिएको एक इरानी अधिकारीले सोमबार जानकारी दिएका छन् । उदीयमान अर्थतन्त्रहरूको यो समूहमा ब्राजिल, रुस, भारत, चीन र दक्षिण अफ्रिका रहेका छन् । यस समूहमा इरानको आबद्धताले दुवै पक्षलाई फाइदा हुने इरानको विदेश मन्त्रालयले प्रवक्ताले बताएका छन् ।


रुसको विदेश मन्त्रालयकी प्रवक्ता मारिया जाखारोभाले इरानसँगै अर्जेन्टीनाले पनि समूहमा सदस्य बन्नका लागि आवेदन दिएको जानकारी दिएकी छन् । यसबारे अर्जेन्टिनी अधिकारीहरूले प्रतिक्रिया भने दिएका छैनन् । हाल युरोपमा रहेका अर्जेन्टिनाका राष्ट्रपति अल्बर्टो फर्नान्डेजले भने ब्रिक्सको सदस्य बन्ने इच्छा व्यक्त आइरहेका थिए ।
अलजजिराबाट

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।