सुख्खा बन्दरगाह पूर्णक्षमतामा सञ्चालन गर्ने मन्त्री बडूको निर्देशन

person explore access_timeअसार १३, २०७९ chat_bubble_outline0

उद्योग, वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्री दिलेन्द्रप्रसाद बडूले चोभार सुख्खा बन्दरगाहको अवलोकन गरेका छन् । मन्त्री बडूले सोमबार चोभार सुख्खा बन्दरगाहको अवलोकन गरेका हुन् । त्यसक्रममा नेपाल इन्टरमोडल यातायात विकास समितिका कार्यकारी निर्देशक आशिष गजुरेलले मन्त्री बडूलाई बन्दरगाहको अवस्था, देखापरेका समस्या, हालसम्मको प्रगति, आगामी योजनालगायत विषयमा जानकारी गराएका थिए ।


मन्त्री बडूले सुख्खा बन्दरगाहलाई सरकारको लक्ष्यअनुसार सञ्चालन गर्न सञ्चालक समितिलाई निर्देशन दिए । उनले सुख्खा बन्दरगाहमा एकीकृत जाँच चौकी, गोदाम व्यवस्थापन, सुरक्षा व्यवस्थालगायतका सुविधाबाट व्यापारीहरूको समय र लागत कम हुन भएकाले सरकारको लक्ष्यअनुसार सञ्चालन  निर्देशन दिएका हुन् ।उनले गत चैत २२ गतेदेखि सञ्चालनमा आएको बन्दरगाहमा वीरगञ्ज नाकाबाट उपत्यकालगायत जिल्लाहरुमा आउने सम्पूर्ण ट्रक एवं कन्टेनरहरु नाकामा नै ‘डिजिटल लक’ भई सोझैआउनुपर्नेमा त्यसो नभएको बताए । सुख्खा बन्दरगाहबाट हालसम्म १२ वटा कन्टेनर मात्रै आएको भन्दै उनले सम्बन्धित पक्षहरुसँग समन्वय गरी पूर्ण क्षमतामा सञ्चालन गर्ने निर्देशन दिए । उनले २२० रोपनीमा फैलिएको बन्दरगाहबाट सरकार र व्यवसायी दुबै पक्षले लाभ लिनसक्ने भएकोले अधिकतम लाभ लिने गरी निजी क्षेत्रसँग मिलेर काम गर्नुपर्ने बताए ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।