राजनीति

संघीयतादेखि शासकीय स्वरूपमा संविधान संशोधन गर्नुपर्ने वामदेवको ठहर (बुँदासहित)

स्वतन्त्रले राष्ट्रपति, मुख्यमन्त्री र पालिका अध्यक्ष पदमा मात्र उम्मेदवारी दिन पाउने

person explore access_timeअसार १२, २०७९ chat_bubble_outline0

वामदेव गौतम संयोजक रहेको पार्टी एकता राष्ट्रिय अभियानको दोस्रो बैठकमा प्रस्तुत राजनीतिक प्रस्तावमा १७ बुँदामा नेपालको संविधान संशोधन गर्नुपर्ने आवश्यकता औंल्याएको छ । प्रस्तावमा उपयुक्त समय र शक्ति निर्माण भएपछि नेपालको संविधानमा आवश्यक संशोधन गरिने उल्लेख छ ।


आवश्यक संशोधनहरूमा नेपालमा लागू गरिएको संघीयतालाई आवश्यक परिमार्जन गरिने उल्लेख छ । त्यस्तै, प्रधानमन्त्रीका ठाउँमा प्रत्यक्ष निर्वाचित राष्ट्रपति प्रणालीको शासकीय स्वरूप अवलम्बन गरिने बताइएको छ । प्रस्तावमा पूर्ण समानुपातिक निर्वाचन प्रणाली लागू गर्नुको सार्थ व्यक्ति निर्वाचित हुने प्रणालीको ठाउँमा पार्टी निर्वाचित हुने प्रणाली अवलम्बन गरिने जिकिर गरिएको छ । राष्ट्रपति, मुख्यमन्त्री र पालिका अध्यक्ष पदमा मात्र स्वतन्त्र उम्मेदवारी दिन पाउने व्यवस्था गरिने गौतमको प्रस्ताव छ ।
हेर्नुहोस् प्रस्तावमा उल्लेख नेपालको संविधानमा आवश्यक संशोधनहरू :कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।