मेरै कारण नेकपा विभाजन भयो भन्ने आरोप लगाइयो : वामदेव गौतम

person explore access_timeअसार ११, २०७९ chat_bubble_outline0

पार्टी एकता राष्ट्रिय अभियानका संयोजक वामदेव गौतमले आफ्नो कारणले नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी विभाजन उन्मुख भएको आरोप लगाएको सुनाउँदै आफूबाट पनि कमजोरी भएको स्वीकार गरेका छन् । उनले आफू कुनै समूहमा नलागेर पार्टी जोगाउन लागेको भए नेकपाको विभाजन रोकिन सक्थ्यो भन्दै आत्मालोचना गरेका हुन् ।


अभियानको भेलालाई सम्बोधन गर्दै उनले भने, जति म जिम्मेवार छु, सचिवालयका ९ जना सदस्य पनि त्यतिकै जिम्मेवार हुनुहुन्छ । पार्टी विभाजन हुन्छ भनेर मैले कल्पना पनि गर्न सकिनँ ।उनले पार्टीका प्रधानमन्त्री विरुद्ध ल्याउन लागेको अविश्वास प्रस्ताव दुईपटक रोकेको तर तेस्रो पटक आफूले त्यसबारे पत्तै नपाएको जिकिर गरे । उनले प्रधानमन्त्रीविरुद्ध अविश्वास प्रस्ताव ल्याउनु र प्रधानमन्त्रीले संसद् नै विघटन गर्नु दुवै कुरा गलत भएको बताउँदै आफू दुइटै सँग सहमत हुन नसकेको बताए ।'कामरेडहरु विभाजित भएर लाग्नुभयो । मलाई मन परेन । केपी ओली र प्रचण्डले मलाई बोलाएर आफूसँग लाग्न भन्नुभयो । मैले तपाईंहरुसँग सहमत हुन सक्दिनँ । एकताका निम्ति लाग्छु भने । त्यही छलफलका दौरानमा पार्टी एकता राष्ट्रिय अभियान निर्माण गर्ने निर्णय गर्‍यौँ,' गौतमले भने । उनले भने, ‘म जान हुन्थ्यो कि हुन्नथ्यो भनेर म आफू सोध्छु । हुन्नथ्यो । मैले आफूले निर्माण गरेको पार्टी ध्वस्त भएको हेर्न सकिनँ ।’

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।