ad
x

नेटोको ‘मध्यपूर्वी संस्करण’ निर्माण गर्नुपर्ने जोर्डनको राजाको प्रस्ताव

person explore access_timeअसार १०, २०७९ chat_bubble_outline0

जोर्डनका राजा अब्दुल्ला द्वितीयाले मध्यपूर्वी मुलुकहरुको नेटोजस्तै सैन्य गठबन्धन बनाउनुपर्ने प्रस्ताव गरेका छन् । यसका लागि विचार मिल्ने मुलुकहरु एक ठाउँ आउनुपर्ने उनले बताए । 


जोर्डनले अहिले पनि नेटोसँग सहकार्य गर्दै आएको छ र उसले आफूलाई नेटोको साझेदारका रुपमा हेर्छ । ‘मध्यपूर्वी मुलुकको नेटोजस्तो संगठनको समर्थन गर्ने पहिलो व्यक्तिमध्ये म हुनेछु । यसको उदेश्य एकदम स्पष्ट हुनुपर्छ अन्यथा सबै अन्योलमा पर्नेछन् ,’ अब्दुल्लाले भने । ‘धेरै कुरामा विभाजित यस क्षेत्रका मुलुकहरूबीच आपसी सहयोग बढाउने यो समूहको एक उदेश्य हुनसक्छ । यस क्षेत्रमा इरानको भूमिकामाथि पनि प्रश्न छ ,’ अब्दुल्लाले भने । मध्यपूर्वी संगठनका सबै सदस्य मुलुकले त्यसबाट फाईदा पाउनुपर्ने पनि उनले बताए । मध्यपूर्वमा न्युन खनिज स्रोत भएको मुलुक जोर्डनले उसको आवश्यकता आयात गर्ने गर्छ । पछिल्लो समय युक्रेन युद्धका कारण उसले कठिनाई भोगिरहेको छ । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।