ad
x

बाहुनले दलितसँग बिहे गरेर कोटा खान मिल्दैन : सांसद् गंगा चौधरी

person explore access_timeअसार १०, २०७९ chat_bubble_outline0

नेकपा (एमाले) की सांसद् गंगा चौधरीले बाहुनले दलित तथा आदिवासीसँग बिहे गरेर कोटा खानु समानुपातिकको दुरुपयोग भएको बताएकी छन् । बुधबार सिंहदरबारमा बसेको महिला तथा सामाजिक समितिको बैठकमा बोल्दै उनले सो कुरा बताएकी हुन् । 


उनले हरेक आदिवासी तथा जातजातिको क्लस्टर छुट्ट्याएका कारण कसैले पनि अर्काको कोटा खान नमिल्ने बताइन् । उनले भनिन्, ‘यसलाई संशोधन गरेर प्रष्ट गर्नुस् ।’ बाहुनको छोरीले आदिवासीसँग बिहे गरेपनि कोटा खाइरहेको उनले बताइन् । ‘यो आदिवासीहरु माथिको अन्याय हो ।’यस्तो प्रावधान अन्त्य हुनुपर्ने उनको माग छ । त्यस्तै उनले निर्वाचनमा महिलाको सहभागिता बढाउन प्रत्येक जिल्लामा प्रत्यक्ष निर्वाचन प्रणालीमार्फत महिलाहरूबीच प्रतिस्पर्धा गराउनुपर्नेमा जोड दिइन् ।

उनले हरेक पटकको निर्वाचनमा एक प्रदेशमा महिला–महिलाबीच प्रतिस्पर्धा गराउन अभ्यास गर्नुपर्ने भन्दै महिला–महिला र पुरुष–पुरुषबीच प्रतिस्पर्धा गराइएमा महिलाको सहभागिता बढ्ने उनको भनाई थियो । उनले निर्वाचनको मिति घोषणा भएपछि सत्तापक्षले आफ्ना कर्मचारीको सरुवा बढुवा गर्ने गरेको बताउँदै त्यस्तो खालको नीतिको अन्त्य हुनुपर्ने बताइन् । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।