ad
x

दलहरु लैङ्गिक मैत्री भएनन् : प्रमुख निर्वाचन आयुक्त

person explore access_timeअसार १०, २०७९ chat_bubble_outline0

प्रमुख निर्वाचन आयुक्त दिनेशकुमार थपलियाले मतदाताहरूले महिला उम्मेदवारलाई न्याय गर्ने गरेको बताउनुभएको छ । दलहरुले उम्मेदवार बनाउँदा महिला उम्मेदवारलाई उपेक्षा गरे पनि मतदाता लैङ्गिक मैत्री भएकोले नै तुलनात्मक रुपमा महिला उम्मेदवार धेरै विजयी भएको बताए । 


महिला तथा सामाजिक समितिको आज सिंहदरबारमा बसेको बैठकमा उनले स्थानीय तह निर्वाचन एन १७(७) ले ५० प्रतिशत महिलाको कुरा गरे पनि प्रमुख र उपप्रमुखमध्ये १ पदमा मात्रै उम्मेदवारी दिँदा महिला वा पुरुष जो भए पनि हुने व्यवस्था भएकोले महिलाको सहभागिता घट्न पुगेको बताए । अब  निर्वाचन आयोगले कुनै एक पदमा मात्रै उम्मेदवारी दिँदा महिलालाई मनोनयन दर्ता गराउनुपर्ने व्यवस्था गर्ने उनको भनाइ छ । महिला, दलित र अल्पसन्ख्यकबाट उम्मेदवार दर्ता हुदा ५० प्रतिशत छुट दिए पनि महिला सहभागिता बढ्न नसकेको उनले बताए । मंसिर १० गते भित्र प्रदेश र संघको निर्वाचनको काम सक्ने गरि आयोगले आन्तरिक तयारी गरेको उनको भनाइ थियो ।   कम्तीमा ३३ प्रतिशत महिला उम्मेदवारी सुनिश्चित गर्न दलहरूलाई उनले आग्रह पनि गरे । 
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।