ad
x

लेखापरीक्षण प्रतिवेदन नबुझाउने बीमा कम्पनीहरूमाथि कारबाही (सूचीसहित)

person explore access_timeअसार ९, २०७९ chat_bubble_outline0

बीमा समितिले समयमा लेखापरीक्षण प्रतिवेदन नबुझाउने बीमा कम्पनीहरूमाथि कारबाही गरेको छ । बीमा ऐन, २०४९ र बीमा नियमावली, २०४९ बमोजिम बीमा कम्पनीहरूले प्रत्येक आर्थिक वर्ष समाप्त भएको मितिले १० महिनाभित्र आफूले गरेको बीमा व्यवसायको हिसाव किताबको लेखापरीक्षण प्रतिवेदन बीमा समितिमा बुझाउनुपर्ने कानूनी व्यवस्था छ । 


तर, आर्थिक वर्ष २०७६/०७७ को लेखापरीक्षण प्रतिवेदन नबुझाउने ती बीमा कम्पनीहरू प्रत्येकलाई १० हजारका जरिवाना गराएको छ । यस्तै आर्थिक वर्ष २०७७/०७८ को लेखापरीक्षण प्रतिवेदन नबुझाई दोस्रो पटक कानूनी व्यवस्थाको उल्लङ्घन गर्ने बीमा कम्पनीहरू प्रत्येकलाई रू. ५०० थप गरी जम्मा रू. १० हजार ५०० का दरले  जरिवाना गर्ने निर्णय भएको समितिले जारी गरेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ । आर्थिक वर्ष २०७७/०७८ को लेखापरीक्षण प्रतिवेदन नबुझाएर जरिवाना भएका बीमा कम्पनीहरूमा नेपाल पुनर्बीमा , लाइफ इन्स्योरेन्स कर्पोरेशन (नेपाल) लिमिटेड, एसियन लाइफ इन्स्योरेन्स , सूर्या लाइफ इन्स्योरेन्स , प्राइम लाइफ इन्स्योरेन्स , ज्योति लाइफ इन्स्योरेन्स , रिलायन्स लाइफ इन्स्योरेन्स , सिटिजन लाइफ इन्स्योरेन्स , प्रभु लाइफ इन्स्योरेन्स  र महालक्ष्मी लाइफ इन्स्योरेन्स  रहेका छन् । यस्तै आर्थिक वर्ष २०७६/०७७ को लेखापरीक्षण प्रतिवेदन नबुझाएका कारण त्यतिबेला जरिवाना गरिएकामा राष्ट्रिय बीमा संस्थान, नेशनल लाइफ इन्स्योरेन्स , नेपाल लाइफ इन्स्योरेन्स , गुराँस लाइफ इन्स्योरेन्स , आईएमई लाइफ इन्स्योरेन्स , युनियन लाइफ इन्स्योरेन्स , सन नेपाल लाइफ इन्स्योरेन्स , रिलायबल नेपाल  लाइफ इन्स्योरेन्स , सानिमा लाइफ इन्स्योरेन्स , दि ओरिएण्टल इन्स्योरेन्स , नेशनल इन्स्योरेन्स  र राष्ट्रिय बीमा कम्पनी लिमिटेडले रहेका छन् ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।