ad
x

कोइरालाले मानेनन् अनसन तोड्न, पहिला समस्या समाधान हुनुपर्ने माग

person explore access_timeअसार ९, २०७९ chat_bubble_outline0

पुँजी बजारको सुधारको माग राख्दै विगत ९ दिनदेखि अनसनरत तिलक कोइरालाले अझैं अनसन जारी राखेका छन् । बुधबार एक पत्र पठाउँदै धितोपत्र बोर्डले समस्या समाधानका लागि तत्काल लगानीको समेत सहभागितामा एक समिति गठन गरिने बताए पनि कोइरालाले अनसन तोड्न मानेका छैनन् ।  


बोर्डको उक्त पत्रको प्रतिउत्तर दिँदै कोइरालाले पहिला पुँजी बजार सुधार संघर्ष समितिमार्फत आफुहरुले उठाएको १९ बुँदे मागको समाधानका लागि बोर्डले ग्यारेन्टी गर्नुपर्ने अनि मात्र आफुले अनसन तोड्ने जवाफ दिएका छन् । साथै आफ्नो अनसन भन्दा पहिला बोर्डले पुँजी बजार समस्या समाधान समिति गठन गर्नुपर्ने र सो समितिमा कोको रहने भन्ने कुरा लगानीकर्ताले नै छनोट गर्न पाउनुपर्ने उनको माग छ । बुधबार नेपाल धितोपत्र बोर्ड (सेबोन) ले संघर्ष समितिको नाममा एक पत्र लेख्दै बोर्डका तर्फबाट कामु कार्यकारी निर्देशक विजय देव आचार्य र कामु कार्यकारी निर्देशन मुक्तिनाथ श्रेष्ठ सहित पुँजीबजार सुधार संघर्ष समितिबाट २ जना विज्ञ प्रतिनिधिको समेत सहभागितामा नेपाल सरकारबाट मान्यता प्राप्त लगानीकर्ता संघका एक÷एक जना गरी ५ जनाको समिति गठन गरिने बताएको थियो । तर, यसका लागि पहिला अनसन तोडेर आउन बोर्डले भनेको थियो । तर यता बोर्डले उधारो सहमति गराएर लगानीकर्ताहरुको आन्दोलन तुहाउन खोजेको भन्दै कोइरालाले पहिला समस्या समाधान त्यसपछि मात्र आफुले अनसन तोड्ने बताएका छन् । 
यस्तो छ संघर्ष समितिको तर्फबाट जारी विज्ञप्ति-कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।