ad
x

मकवानपुरमा आज बालबालिकालाई कोभिड–१९ विरुद्धको फाइजर खोप लगाइने

person explore access_timeअसार ९, २०७९ chat_bubble_outline0

मकवानपुरका आजबाट बालबालिकालाई कोभिड–१९ विरुद्धको फाइजर खोप लगाइने भएको छ । ५ वर्षदेखि १२ वर्षसम्मका बालबालिकाहरुलाई लक्षित गरेर जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय मकवानपुरले अभियानको रुपमा कोभिड-१९ विरुद्धको खोप लगाउने भएको हो ।


स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले सात प्रदेशका २७ जिल्लाका ५ देखि ११ वर्ष उमेरका बालबालिकालाई बालबालिकालाई आजदेखि कोभिड–१९ विरुद्धको फाइजर खोप दिने  तयारी अनुसार मकवानपुरमा पनि सो कार्यक्रम सुरु हुने भएको हो ।जिल्लाका १० वटै पालिकाका १०२ वटा स्वास्थ्य संस्थाका ३०० भन्दाबढी स्वास्थ्यकर्मीहरुले सम्बन्धित वडा कार्यालयको समन्वयमा खोप कार्यक्रम संचालन गर्ने छन् । खोप कार्यक्रम संचालनका लागि विद्यालयलाई नै खोप केन्द्रको रुपमा प्रयोग गरिने जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय मकवानपुरका सूचना अधिकारी लक्ष्मण घिमिरेले जानकारी दिए ।

खोप लगाउने समुहका बालबालिकाहरु विद्यालयमा नै हुने भएकाले खोप केन्द्र विद्यालयलाई निर्धारण गरिएको उनले बताए । खोप केन्द्र निर्धारण सम्बन्धित पालिका र वडाले गर्ने उनले बताए ।

उनका अनुसार खोप अभियानमा मकवानपुरका ६१ हजार ७५ जना बालबालिकालाई खोप लाइने लक्ष्य छ । यो खोपको पूरा मात्रा दुई पटक लगाएपछि हुने भएकाले बालबालिकालाई १५ असारसम्म पहिलो डोज र २ साउनदेखि ८ गतेसम्म दोस्रो डोज खोप दिइने तयारी गरिएको उनले बताए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।