दर्ता हुन नपाउँदै रवि लामिछानेको पार्टीलाई विवादमा तान्ने प्रयास

person explore access_timeअसार ८, २०७९ chat_bubble_outline0

दर्ता हुन नपाउँदै रवि लामिछाने नेतृत्वको ‘राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी’लाई विवादमा तान्ने प्रयास भएको छ । लामिछानेले २१ जना कार्यसमितिको नामावलीसहित निर्वाचन आयोगमा मंगलबार पार्टी दर्ताका लागि निवेदन दिएका थिए । लामिछानेले पार्टीको नाममा ‘स्वतन्त्र’ शब्दको प्रयोग गरेको भन्दै विवाद निकालिएको हो । 


प्रतिनिधिसभा निर्वाचनमा स्वतन्त्र उम्मेदवारी दिने तयारी गरेका मनोज पण्डित, राजकुमार बजगाइँ, पुष्कर शाहसहित ४ जनाले बुधबार राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी दर्ता रोक्न माग गर्दै आयोगमा उजुरी दिएका छन् । यस्तै स्वतन्त्र उम्मेदवारी अभियानका तर्फबाट डम्बर शाहले पनि बुधबार नै आयोगमा उजुरी दिएका छन् । स्वतन्त्र प्रतिको बढ्दो आकर्षणलाई मुठ्ठीमा कब्जा गर्ने दूषित मनसाय राखेर पार्टीको नाम राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी राखेको भन्दै पार्टी दर्ता नगर्न उनको माग छ । आयोग लामिछानेले दल दर्ताका लागि दिएको निवेदन अध्ययनकै क्रममा रहेका बेला दर्ता रोक्न दुई छुट्टाछुट्टै निवेदन परेको हो । सामाजिक सञ्जलामा पनि कतिपयले सामाजिक सञ्जालमार्फत ‘स्वतन्त्र’ को उपहार भएको टिप्पणी गरेका छन् । तर, लामिछानेले भने यसबारे केही प्रतिक्रिया दिइसकेका छैनन् । लामिछानेले पार्टी कार्यालय बसुन्धरामा खोलेको भएपनि पार्टीका गतिविधि र केन्द्रीय समिति सदस्यका विषयमा समेत विस्तृतमा खुलाएका छैनन् । मंगलबार राष्ट्रिय सभागृहबाट घोषणा भएको नयाँ पार्टी प्रत्यक्ष निर्वाचित कार्यकारी प्रधानमन्त्रीको पक्षमा रहेको छ ।​ 


 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।