ad
x

यी अर्बपतिसँग बसेर खाना खान निकै महँगो, एक जनाले तिरे २ अर्ब ३७ करोड

person explore access_timeअसार ७, २०७९ chat_bubble_outline0

दिग्गज लगानीकर्ता तथा विश्वका सर्वाधिक धनाढ्यमध्ये एक वारेन बफेट आफ्नो सामाजिक क्रियाकलापका लागि पनि परिचित छन् । आफ्नो सामाजिक क्रियाकलाप अघि बढाउनका लागि हरेक वर्ष आयोजित हुने उनको वार्षिक पावर लञ्च (बफेट पावर लञ्च) पनि सधैँ चर्चामा रहन्छ । यस वर्ष बफेट अन्तिम पटक पावर लञ्चमा समावेश हुँदैछन् र यो अन्तिम आयोजनाले अचम्मको रेकर्ड स्थापित गरेको छ । वास्तवमा एक अज्ञात बिडरले बफेटसँग लञ्च गर्नका लागि करिब १९ मिलियन डलर (२ अर्ब ३७ करोड रुपैयाँ) को बोली लगाएका छन् ।


कहिले टुट्न पाउने छैन यो रेकर्डइबे र ग्लाइड फाउन्डेशनले मिलेर बफेट पावर लञ्चको लिलामीको आयोजना गरेका हुन् । यो लिलामीमा सुरुको बोली २५ हजार डलरको लगाइएको थियो । १२ जूनदेखि सुरु भएको यो लिलामीमा १७ जूनमा एक अज्ञात बिडरले १,९०,००,१०० डलर अर्थात् करिब २ अर्ब ३७ करोड रुपैयाँको बोली लगाए । यो नै सबैभन्दा ठूलो बोली साबित भयो । यो बफेट पावर लञ्चका लागि हालसम्मको सबैभन्दा ठूलो बोली हो । एक तरिकाले यो एउटा यस्तो रेकर्ड बनेको छ, जुन कहिल्यै पनि टुट्न पाउने छैन किनभने औपचारिक रुपमा यो बफेटको अन्तिम पावर लञ्च हो ।पछिल्लो पटकको बोलीभन्दा यति धेरैपछिल्लो २१ वर्षदेखि भइरहेको यो वार्षिक आयोजनामा हालसम्मको सबैभन्दा सानो सफल बोली २५ हजार डलरको हो । कोरोना महामारीका कारण सन् २०२० र २०२१ म बफेट पावर लञ्चको आयोजना भएको थिएन । यसअघि जब सन् २०१९ मा अन्तिम आयोजना भएको थियो, त्यतिबेला सबैभन्दा ठूलो बोली ४.५ मिलियन डलरको थियो । यसपटकको बोली पछिल्लो रेकर्डको चार गुणाभन्दा पनि बढी छ । सन् २०१९ मा क्रिप्टोकरेन्सीबाट अर्बपति बनेका व्यापारी जस्टिन सुनले सबैभन्दा ठूलो बोली लगाएका थिए ।पछिल्लो १८ वर्षदेखि लिलामी गराइरहेको छ इबेपछिल्लो १८ वर्षदेखि इबेले नै बफेट पावर लञ्चको लिलामी आयोजना गरिरहेको छ । इबेका सिइओ जेमी लेनोनले एक बयानमा भने, ‘वारेन बफेटको अन्तिम पावर लञ्चले फन्ड जुटाउने सबै पुरानो रेकर्ड तोडेकोमा हामीलाई अत्यधिक गौरव महसुस भइरहेको छ । लिलामीबाट प्राप्त सबै रकम ग्लाइडको ती प्रयासमाथि खर्च हुनेछ जुन मानिसलाई संकटबाट बाहिर निकाल्न र उनीहरुको जीवन परिवर्तन गर्नमा केन्द्रीत छ ।’

बफेटले पनि यसबारे आफ्नो प्रतिक्रिया दिएका छन् । उनले भनेका छन्, ‘यो खासै त्यस्तो केही त होइन... तर यो राम्रो भने हो । मैले विश्वभरीका थुपंै रोचक व्यक्तिहरुलाई भेटिरहन्छु । मैले सबैमा एउटा समान कुरा के देखेँ भने उनीहरु सबैले पैसा राम्रो काममा खर्च हुँदैछ भन्ने कुरालाई महसुस गरे ।’

 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।